To co pociąga najbardziej zawodników i kibiców to przejazd na pełnej prędkości krętą wyboistą drogą, wąskim lasem, piaszczystymi wydmami. Już 1 maja rozpoczną się zmagania Baja Carpathia w Stalowej Woli podczas, których zespół RMF 4RACING Team będzie starał się utrzymać pozycję lidera w klasyfikacji generalnej.

Po doskonałym początku sezonu w Drawsku Pomorskim członkowie RMF 4RACING Team nie kryją entuzjazmu. Czołowe pozycje w pierwszym rajdzie uskrzydliły całą ekipę.

Przed nami druga runda Mistrzostw Polski. Apetyty urosły po rajdzie w Drawsku. Chcemy powtórzyć wynik z rundy pierwszej, ale wiemy, że będzie to bardzo trudne. To jednak rajdy terenowe i tutaj wszystko jest możliwe. Zaczniemy zapewne znowu spokojnie a "przyciskać" będziemy z każdym kolejnym OeSem. Poprzednio taka taktyka okazała się skuteczna. Niestety z powodów zdrowotnych odpadł nam Adam i robimy roszady w zespole. Ola wraca na fotel pilota do rajdówki Krzyśka. Zobaczymy co będzie dalej. Trzymajcie za nas kciuki - opowiada szef zespołu Rafał Płuciennik. 

Właśnie dlatego na starcie staną nie trzy, a dwie rajdówki. W pierwszej zasiądzie zwycięski duet Szandrowki/Płuciennik, drugą natomiast poprowadzi Krzysztof Biegun, a pilotować go będzie Aleksandra Kujawa: Baja Carpathia to dla mnie powrót do korzeni. Z uwagi na problemy zdrowotne Adama będę pilotować Krzyśka podczas najbliższego rajdu. Jak jesteśmy razem zawsze jest bardzo wesoło i na pewno przytrafią nam się niecodzienne przygody, o których opowiemy później.

Cieszę się że już w najbliższy weekend startuje druga runda Mistrzostw Polski. Mnóstwo czasu poświęcam na przygotowywanie się i sprzętu do rajdu. Wiem, że po ostatnim sukcesie ważne jest, aby zapanować nad emocjami, i nie nakręcać się za wszelką cenę na walkę, ponieważ może się to źle skończyć. Co oczywiście nie oznacza, że nie chcę się ścigać i nie chcę zwyciężyć. Rajdy terenowe żądzą się swoimi prawami i nie zawsze wygrywa ten "najszybszy" strategia jazdy, nawigacja i odrobina szczęścia jest bardzo ważnym elementem rajdów terenowych. W tym roku Baja Carpathia zapowiada się bardzo ciekawie organizator przygotował nam 4 różne odcinki specjalne co oznacza fajną jazdę i nie będziemy jeździć kilkakrotnie po tych samych odcinkach. A więc do boju! - komentuje główny konstruktor teamu Aleksander FAZI Szandrowski. 

Nadchodząca majówka to doskonały czas dla kibiców sportów motorowych, ale także wszystkich osób, które szukają sposobu na niebanalne spędzenie długiego weekendu w atmosferze sportowej rywalizacji, ryku potężnych silników i motoryzacyjnej adrenaliny. Zapraszam wszystkich do Stalowej Woli, aby na własnej skórze poczuć emocje wynikające z kibicowania zespołowi RMF 4RACING Team. A jeśli ktoś nie może być osobiście, niech koniecznie śledzi nasz fanpage. Zamieszczane relacje w czasie rzeczywistym, zdjęcia i video pozwolą poczuć wyjątkową atmosferę rajdu - zachęca do udziału w Baja Carpathia Dominika Buchta, odpowiedzialna za PR zespołu RMF4rt.

mat. prasowy (j.)