13 marca rusza cykl Mistrzostw Europy w rajdach Baja. Zespół RMF 4RACING Team będzie reprezentowany przez Maćka "Albina" Albinowskiego, który wystartuje w klasie quadów. Cykl rozpoczyna się rajdem Italian Baja. Zawodnik RMF4rt, który w 2012 r. wystartował w Rajdzie Dakar, ma w związku z nim sporo nadziei i planów.

W planach jest sześc startów. 13-15 marca - Italian Baja, 28-31 maja - Baja 300 Niemcy, 11-14 czerwca - Baja Mare Rumunia, 17-19 lipca - Baja Aragon Hiszpania, 13-15 sierpnia - Hungarian Baja Węgry, 11-13 wrzesień - Idanha a Nova Portugalia

Będę rywalizował z obecnymi Mistrzami Świata, Europy i zawodnikami dakarowymi. Jeżeli natomiast chodzi o przygotowania fizyczne i treningi, to przygotowuję się tak samo za każdym razem. Dla mnie nie ma znaczenia, czy startuję w Polsce wraz z ekipą RMF 4RACING Team, czy w Europie. Staram się utrzymywać swoją wydolność na jednakowym poziomie. Pierwszy rajd, który odbywa się za dwa tygodnie, jest dla mnie bardzo specyficzny. Po wypadku jakiemu uległem pól roku temu, bardzo długo dochodziłem do siebie, dlatego do tego rajdu podchodzę bardzo spokojnie, bez emocji - mówi Maciek Albinowski.

Co roku, przed sezonem mój quad przechodzi gruntowny remont. Rozbieram go do gołej ramy, piaskuję, sprawdzam czy są jakieś pęknięcia, następnie maluję od nowa i wymieniam wszystkie ruchome części na nowe. Akcesoria, które są zużyte także muszę wymienić. Jeżeli natomiast chodzi o wyposażenie, to będę startował z dodatkowym zbiornikiem paliwa, gdyż muszę mieć zasięg ponad 250 km - dodaje.

Moje nastawienie jest bojowe ale z umiarem. Na tle moich konkurentów zdaję sobie sprawę, że startuję z gorszej pozycji, gdyż dla większości z nich sezon już dawno się rozpoczął. Są po kilku rajdach, a dla mnie będzie to pierwszy start i na dodatek jeszcze po kontuzji. Chcę jechać zachowawczo jednak tak, by osiągnąć metę na jak najwyższym miejscu. Nastawiam się na cały sezon i moim celem jest podium w Mistrzostwach Europy - podkreśla "Albin".

RMF 4RACING Team tworzą doświadczeni i wielokrotnie nagradzani zawodnicy: Rafał Płuciennik, Aleksander "Fazi" Szandrowski, Andrzej Derengowski, Piotr Zelt, Małgorzata Kosińska, Aleksandra Kujawa, Krzysztof Biegun i Maciej Albinowski. W samym tylko roku 2013 zawodnicy RMF 4RACING Team kilkakrotnie stawali na podium. Rok 2014 to nowe wyzwania i nowe cele do zrealizowania, z czego największym jest podium Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, a w dalszej perspektywie czasowej start w Rajdzie Dakar.

(ug)