Krzysztof Hołowczyc i zawodnicy znani z tras mistrzostw świata WRC - między innymi takich kierowców będą mogli w niedzielę oglądać kibice podczas Rajdu Warmińskiego. Lokalna impreza zgromadziła na starcie wielu utytułowanych zawodników. Skąd takie zainteresowanie?

Krzysztof Hołowczyc przed Rajdem Polski: Będę cisnąć, ile potrafię!

„Oczywiście mam świadomość, że takiego tempa jakiego trzeba by zwyciężyć nie będę miał i trzeba na to patrzeć racjonalnie. Ale będę "cisnąć" ile potrafię” – deklaruje w RMF FM Krzysztof Hołowczyc. Byłego mistrza Europy zobaczymy na rozpoczynającym się w czwartek Rajdzie Polski. czytaj więcej

Wszystko dzięki terminowi imprezy i nawierzchni na jakiej będzie rozegrana. Szutrowe odcinki specjalne są doskonałym treningiem przed rozpoczynającym się już w czwartek, zaliczanym do mistrzostw świata Rajdem Polski. Na trasach wokół Olsztyna pojawi się zatem aż 11 zawodników, których kilka dni później zobaczymy w rundzie WRC. Jeszcze do minionej środy plotkowano o możliwym starcie w lokalnej imprezie Roberta Kubicy, ale były kierowca Formuły 1 na konferencji prasowej wyjaśnił, że  nie będzie mógł wziąć udziału w rajdzie ze względu na zastosowane nowinki techniczne w jego aucie.

Ale kibice i tak będą mieli komu kibicować - największy aplauz wzbudzi zapewne Krzysztof Hołowczyc, oprócz niego na warmińskich odcinkach specjalnych pojawią się też m.in. Jarosław Kołtun, Hubert Ptaszek, Maciej Oleksowicz czy Zbigniew Staniszewski. Ciekawostką jest start trzech zawodników zagranicznych. Wśród nich jest młody Max Vatanen - syn wielkiego rajdowego mistrza sprzed lat.

Pierwszy odcinek specjalny Rajdu Warmińskiego ruszy o 8:33. W sumie zawodnicy przejadą 8 oesów.