Robert Kubica z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Ford Fiesta WRC), którzy dachowali na trasie 10. odcinka specjalnego Rajdu Meksyku, trzeciej rundy mistrzostw świata, wystartowali do kolejnego etapu w systemie Rally 2.

Polska załoga na trasie pierwszego, sobotniego odcinka specjalnego Ibarrilla 1 (30,3 km) uzyskała siódmy czas. Wygrał broniący tytułu Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC), Kubica stracił do niego 37,8 s.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Ogier, drugi jest Norweg Mads Oestberg (Citroen DS3 WRC) ze stratą 41,2 s do lidera, a trzeci Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC) - strata 47,0 s.

Kubica, który dostał pięć minut karnych za dwa nieukończone superoesy, jest aktualnie ósmy ze stratą 7.23,3 do lidera.

Krakowianin w tym roku ma w planie start we wszystkich trzynastu rundach mistrzostw świata. Dotychczas wystąpił w dwóch; na razie nie zdobył punktów w klasyfikacji generalnej cyklu. W styczniowym Rajdzie Monte Carlo nie dojechał do mety, wycofał się po wypadku, w którym ani kierowca, ani pilot nie odnieśli obrażeń.

Na początku lutego w Rajdzie Szwecji został sklasyfikowany na 24. pozycji po sporych problemach na zaśnieżonej trasie, gdy jego samochód kilka razy opuścił drogę.