Robert Kubica z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Ford Fiesta WRC) zajmują w Rajdzie Meksyku, trzeciej rundzie mistrzostw świata, szóste miejsce po czterech odcinkach specjalnych. Prowadzi Norweg Mads Oestberg (Citroen DS3 WRC). Drugi jest broniący tytułu Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC) ze stratą 6,6 s, a trzeci Fin Mikko Hirvonen (Ford Fiesta WRC) - 12,6 s.

Kubica, który po raz pierwszy w karierze startuje w Meksyku, traci do lidera 59,7 s.

Na liście zgłoszeń jest 29 załóg. W ubiegłym roku triumfował Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC), który później po raz pierwszy w karierze zdobył tytuł mistrza świata. Jedyny Polak Michał Kościuszko musiał się wycofać po awarii silnika w Mini WRC.

Kubica w tegorocznym sezonie wystartował już w dwóch rundach mistrzostw świata, jadąc Fordem Fiestą WRC. Na razie nie zdobył punktów w klasyfikacji generalnej cyklu. W styczniowym Rajdzie Monte Carlo nie dojechał do mety, wycofał się po wypadku, w którym ani kierowca, ani pilot nie odnieśli obrażeń.

Na początku lutego w Rajdzie Szwecji mistrz świata WRC-2 z ubiegłego roku został sklasyfikowany na 24. pozycji po sporych problemach na zaśnieżonej trasie, gdy jego samochód kilka razy opuścił drogę.