Na torze F1Karting w Warszawie zaprezentowano najnowszy samochód rajdowy klasy TH zespołu RMF 4RACING Team. Zawodnicy z pomocą najnowszej rajdówki chcą zdobyć m.in. podium Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych.

RMF 4RACING Team  powstał w 2012 roku jako następca RMF Caroline Team, gdzie swoją przygodę z off-roadem rozpoczął Adam Małysz. Najnowszy samochód zespołu ma zastąpić zasłużoną "Biedronkę", dzięki której zawodnicy osiągnęli sporo sukcesów. Godnym następcą rajdówki został zbudowany przez Aleksandra "Faziego" Szandrowskiego i jego zespół samochód, którym zawodnicy startować będą w klasie TH. 

Zbudowanie samochodu rajdowego to niemałe wyzwanie dla każdego teamu. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że po miesiącach ciężkiej pracy Aleksandra Szandrowskiego i jego zespołu, pojazd może oficjalnie ujrzeć światło dzienne. To wydarzenie niezwykle ważne dla całego zespołu, dlatego wymaga odpowiedniej oprawy. W zamyśle więc zawody kartingowe mają stać się dla nas preludium do rajdów organizowanych w ramach Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Chcemy rozpocząć sezon 2014 w duchu sportowej rywalizacji ale też dobrej zabawy - komentuje Rafał Płuciennik, lider zespołu RMF 4RACING Team.

Najnowszy samochód kształtem przypomina Nissana Patrola, ma ośmiocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 4,5 litra, mocy 286 koni mechanicznych. Mosty napędowe pochodzą z Patrola. To jedne z najmocniejszych mostów na rynku. W samochodach terenowych najważniejsze jest jednak odpowiednie zawieszenie. Nowa rajdówka zawieszona jest na ośmiu amortyzatorach o średnicy ok. 8 cm i skoku 35 cm. Na samochód dostaliśmy paszport wydawany przez Polski Związek Motorowy, uprawniający do startu w imprezach motoryzacyjnych będących pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sportów Motorowych - mówi Aleksander "Fazi" Szandrowski, kierowca RMF 4RACING Team.

Na prezentacji zabrakło Macieja "Albina" Albinowskiego, który 14 marca startuje w Italian Baja - pierwszym rajdzie z cyklu Mistrzostw Europy w Rajdach Baja. Albinowski jest jedynym zawodnikiem RMF 4RACING Team, który startuje na quadzie. Wszyscy bardzo mocno dopingujemy Maćka w jego staraniach o podium Mistrzostw Europy w Rajdach Baja. Jednocześnie cały zespół tutaj, na miejscu będzie również bardzo intensywnie i zacięcie walczył o mistrzostwa. Takie są nasze cele i ambicje - dodaje Aleksandra Kujawa, pilot i jedna z dwóch kobiet w zespole RMF 4RACING Team.

Zespół tworzą doświadczeni i wielokrotnie nagradzani zawodnicy: Rafał Płuciennik, Aleksander "Fazi" Szandrowski, Andrzej Derengowski, Piotr Zelt, Małgorzata Kosińska, Aleksandra Kujawa, Krzysztof Biegun i Maciej Albinowski. W samym tylko roku 2013 zawodnicy RMF 4RACING Team kilkakrotnie stawali na podium. Jednym z największych sukcesów jest podium Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych oraz start w Rajdzie Dakar.

Plany rajdowe na 2014 rok

Dla zespołu sezon rajdowy 2014 rozpoczyna się rajdem Baja Drawsko od 4 do 6 kwietnia. Będzie to oficjalny debiut najnowszego samochodu Teamu na rajdowych trasach. Inne starty:

Marzec: 13-15.03. Italian Baja, Włochy (ME Q)                                

Kwiecień: 4-6.04. Baja Drawsko (RMPST, RPPST)        

Maj: 2-4.05. Baja Carpathia (RMPST, RPPST) 28-31.05 Baja 300, Niemcy (ME Q)                               

Czerwiec: 11-14.06. Baja Mare, Rumunia (ME Q)  13-15.06. Baja Gothica

Lipiec: 13-15.03. Italian Baja, Włochy (ME Q) 17-19.07. Baja Aragon, Hiszpania

Sierpień: 1-3.08. Baja Bohemia, Czechy (RMPST) 13-15.08. Hungarian Baja, Węgry (ME Q) 29-31.08. Baja Poland (RMPST)

Wrzesień: 11-13.09. Idanha a Nova, Portugalia (ME Q) 19-21.09. Master Race (RPPST)

Październik: 4-5.10. Baja Centrum (RMPST, RPPST) 24-26.10. Baja Żagań (RMPST, RPPST)

(ug)