"Meksykanie pokazali bardzo dobry futbol, byli bardzo agresywni. Wiedzieliśmy, że tak będzie, ale nie umieliśmy znaleźć miejsca na boisku. (…) W kolejnych meczach musimy pokazać inną twarz" - tak sensacyjną porażkę reprezentacji Niemiec w pojedynku z Meksykiem na rosyjskim mundialu skomentował Miroslav Klose - najskuteczniejszy piłkarz w historii mistrzostw świata, a obecnie członek sztabu szkoleniowego obrońców tytułu. Ocenił również, że daleko mogą w Rosji zajść biało-czerwoni: "Polski zespół jest bardzo dobry".

Było ciężko, naprawdę ciężko. Meksykanie pokazali bardzo dobry futbol, byli bardzo agresywni. Wiedzieliśmy, że tak będzie, ale nie umieliśmy znaleźć miejsca na boisku. Graliśmy trochę za wolno do przodu. I w "szesnastce" mieliśmy za mało zawodników. Teraz będziemy to wszystko analizować. Mamy kilka dni, aby omówić błędy. W kolejnych meczach musimy pokazać inną twarz - podkreślił Klose w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

My wiemy, co umiemy. Tylko gdy się mecz zaczyna, trzeba to też pokazać. Wszystko można mówić, ale później należy to jeszcze udowodnić - dodał.

Za nami jest pierwszy mecz. Wtedy się do końca nie wie, na czym się stoi. Czy Meksykanie nas zaskoczyli? Wiedzieliśmy, co potrafią, ale ciężko jest reagować, jeżeli się samemu dobrze nie gra. Jak powiedziałem: musimy zmienić twarz. Częściej mieć piłkę. Musimy też szukać dróg bez piłki do pola karnego. Dzisiaj za rzadko to robiliśmy - podsumował.

Mundial 2018. Grupa F: Terminarz i wyniki

DataGodzinaDrużynyMiejsceWynik
17 czerwca17:00Niemcy - MeksykMoskwa0:1
18 czerwca14:00Szwecja - Korea PołudniowaNiżny Nowogrod1:0
23 czerwca17:00Korea Południowa - MeksykRostów1:2
23 czerwca20:00Niemcy - SzwecjaSoczi2:1
27 czerwca16:00Korea Południowa - NiemcyKazań2:0
27 czerwca16:00Meksyk - SzwecjaJekaterynburg0:3

Pytany o szanse biało-czerwonych w rosyjskim mundialu, Klose stwierdził, że polscy kibice mają prawo "mieć oczekiwania".

Polski zespół jest bardzo dobry. Będziemy wiedzieć więcej we wtorek. Pierwszy mecz, jak widzieliśmy dzisiaj w Moskwie, jest bardzo ciężki, ale myślę, że Polacy mogą daleko zajść na mundialu - ocenił.

Właśnie we wtorek, na moskiewskim stadionie Spartaka podopieczni Adama Nawałki rozpoczną mundialowe zmagania: na otwarcie zmierzą się z Senegalczykami. Pięć dni później w Kazaniu powalczą z Kolumbią, a na koniec fazy grupowej - 28 czerwca w Wołgogradzie - zagrają z Japonią.

Mundial 2018. Grupa H: Terminarz i wyniki

DataGodzinaDrużynyMiejsceWynik
19 czerwca14:00Kolumbia - JaponiaSarańsk1:2
19 czerwca17:00Polska - SenegalMoskwa1:2
24 czerwca17:00Japonia - SenegalJekaterynburg2:2
24 czerwca20:00Polska - KolumbiaKazań0:3
28 czerwca16:00Japonia - PolskaWołgograd0:1
28 czerwca16:00Senegal - KolumbiaSamara0:1

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kto zostanie królem strzelców mundialu 2018? Głosuj! [SONDA] >>>>

Mundial 2018: Sprawdź terminarz meczów! >>>>

Widziane z Rosji: Zobacz korespondencje wideo wysłanników RMF FM na mundial! >>>>

(e)