"Senegalczycy grają piłkę szybką, fizyczną. To niebezpieczny przeciwnik" - przyznaje w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Grzegorz Lato, król strzelców mundialu z 1974 roku. Są wybiegani, fizyczni, grają w ligach europejskich - podkreśla. "Jeśli przeanalizujemy nasze występy na mundialu, to okaże się, że zawsze kiedy nie przegraliśmy pierwszego meczu - awansowaliśmy" - dodaje. "Myślę, że tak będzie i tym razem. Wygramy, ale po ciężkim boju!"

 W pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Rosji biało-czerwoni zagrają z Senegalem (19 czerwca w Moskwie). Wtorkowy mecz rozpocznie się o godz. 17.00. Potem Polacy zmierzą się z Kolumbią (24 czerwca w Kazaniu) i Japonią (28 czerwca w Wołgogradzie).


Zapraszamy Was na nasz profil na Facebooku. Tam codziennie relacje na żywo naszych dziennikarzy - Pawła Pawłowskiego (który jest w bazie w Soczi) i Patryka Serwańskiego (który niedługo pojawi się w Moskwie).

Spotykamy się tuż po godzinie 21. To nie tylko podsumowanie mijającego dnia, analizy rozegranych meczów, ale także opowieści o kulisach pracy dziennikarzy, ciekawostki i anegdoty!

Zachęcamy Was także byście śledzili konta naszych dziennikarzy na Twitterze. Wpisujcie hasztag #mundialRMF

(MKam)