Reprezentacja Polski kończy udział w mistrzostwach świata w Katarze. W meczu 1/8 finału Biało-Czerwoni przegrali 1:3 z broniącą tytułu Francją. Polska ekipa zagrała zdecydowanie lepiej niż w starciu z Argentyną, ale to nie wystarczyło na mocnych Francuzów. Robert Lewandowski musiał powtarzać karnego w doliczonym czasie.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

Na Al Thumama Stadium w Dosze Czesław Michniewicz wrócił do ustawienia i składu z pierwszego meczu z Meksykiem, z jedną zmianą: Przemysław Frankowski zajął miejsce Nikoli Zalewskiego. Lewandowski znów zaczął osamotniony w ataku, a do wyjściowej jedenastki wrócili Jakub Kamiński i Sebastian Szymański.

Skazywana na pożarcie i ostro krytykowana za mecz z Argentyną reprezentacja Polski rozpoczęła spotkanie bojaźliwie. Pierwsze minuty zapowiadały powtórkę ze starcia z ekipą Leo Messiego. Biało-Czerwoni wyciągnęli jednak wnioski z ostatniej potyczki i z "Trójkolorowymi" zagrali inaczej.

W pierwszych minutach niezawodny Wojciech Szczęsny kilka razy zatrzymywał strzały Francuzów, choć nie były to bardzo groźne uderzenia. Po kwadransie gry Polacy zaczęli grać odważniej i coraz częściej gościli na połowie mistrzów świata. Sygnał do ataku dał Lewandowski mocnym, choć niecelnym strzałem z dystansu. W 23. minucie "Lewy" miałby znakomitą okazję, gdyby dobrze przyjął piłkę w polu karnym.

W odpowiedzi to nasi rywale powinni objąć prowadzenie po koszmarnym błędzie Frankowskiego. Olivier Giroud nie trafił jednak do pustej bramki. Trzeba jednak przyznać, że otrzymał nieco za mocne podanie wzdłuż linii bramkowej.

W 38. minucie to Polacy mieli kapitalną okazję, by strzelić gola. Bartosz Bereszyński przedarł się lewą stroną i podał przed bramkę. Piotr Zieliński uderzał dwa razy, ale Francuzi szczęśliwie odbijali piłkę sprzed linii.

Gdy wydawało się, że dowieziemy remis do przerwy, Giroud dostał prostopadłe podanie w pole karne, Jakub Kiwior zgubił krycie i francuski snajper strzałem przy słupku pokonał Szczęsnego. Giroud został tym samym najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Francji z 52 bramkami.

Po przerwie Francuzi znów przycisnęli, w kilku sytuacjach mieliśmy sporo szczęścia. Biało-Czerwonym trudniej było stworzyć zagrożenie przed bramką rywali. Po godzinie gry na murawie zameldował się Arkadiusz Milik, który zajął miejsce Szymańskiego.

W 71. minucie do gry weszli Krystian Bielik i Nikola Zalewski. Po chwili Kamil Glik główkował nad bramką Francuzów. Za moment to jednak "Trójkolorowi" cieszyli się z kolejnego gola. Po szybkim ataku niepilnowany Kylian Mbappe wpakował piłkę z kilkunastu metrów pod poprzeczkę bramki Szczęsnego.

W doliczonym czasie Mbappe zdjął "pajęczynę" z drugiego "okienka" polskiej bramki, podwyższając na 3:0. To jego piąty gol na mundialu w Katarze.

Na pożegnanie Polski z mundialem Lewandowski znów zmarnował rzut karny, ale sędzia nakazał powtórkę, bo Francuzi zbyt wcześnie wpadli w pole karne. W powtórce Polak się już nie pomylił. To był ostatni akcent naszego występu w Katarze.

FRANCJA - POLSKA 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Olivier Giroud (44), 2:0 Kylian Mbappe (74), 3:0 Kylian Mbappe (90+1), 3:1 Robert Lewandowski (90+9-karny).

Żółta kartka - Francja: Aurelien Tchouameni. Polska: Bartosz Bereszyński, Matty Cash.

Sędzia: Jesus Valenzuela (Wenezuela). Widzów: 40 989.

Francja: Hugo Lloris - Jules Kounde (90+2. Axel Disasi), Raphael Varane, Dayot Upamecano, Theo Hernandez - Aurelien Tchouameni (66. Youssouf Fofana), Antoine Griezmann, Adrien Rabiot - Ousmane Dembele (76. Kingsley Coman), Olivier Giroud (76. Marcus Thuram), Kylian Mbappe.

Polska: Wojciech Szczęsny - Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior (87. Jan Bednarek), Bartosz Bereszyński - Jakub Kamiński (71. Nicola Zalewski), Grzegorz Krychowiak (71. Krystian Bielik), Piotr Zieliński, Sebastian Szymański (64. Arkadiusz Milik), Przemysław Frankowski (87. Kamil Grosicki) - Robert Lewandowski.

Zapis relacji na żywo z meczu:

90+10. minuta

Koniec meczu.

90+9. minuta

GOOOOOL dla Polski! Lewandowski trafia z poprawki!

90+8. minuta

Sędzia nakazuje powtórkę karnego! Francuzi za wcześnie wbiegli w pole karne.

Lewandowski marnuje karnego!!! Broni Lloris. Ale słabiutki strzał Polaka.

90+7. minuta

Karny dla Polski!

90+5. minuta

VAR w akcji, może być karny dla Polski za zagranie ręką Francuza.

Znów dobra akcja Grosickiego. Chyba za późno dostał szansę na tym mundialu.

90+4. minuta

Milik kapitalnie strzela po akcji Grosickiego. Lloris odbił piłkę, ale okazuje się, że Milik był na spalonym.

90+3. minuta

Sędzia doliczył pięć minut.

90+1. minuta

Mbappe dobija Polaków! Znów wpakował piłkę w okienko bramki Szczęsnego!

90. minuta

Spokojna końcówka. Polacy nie są już w stanie przycisnąć.

87. minuta

Kiwior i Frankowski już poza boiskiem. Na murawie Bednarek i Grosicki.

81. minuta

Po akcji Mbappe Hernandez strzelał z pola karnego, ale wysoko nad bramką Szczęsnego.

78. minuta

Zalewski posłał płaską piłkę w pole karne, Milik ją próbował przejąć, ale wyjechał za linię końcową.

76. minuta

Demble i Giroud schodzą z boiska. W ich miejsce Coman i Thuram.

75. minuta

Mpabbe z czwartym golem wychodzi na czoło listy strzelców mundialu.

74. minuta

2:0 dla Francji. Po szybkiej kontrze niepilnowany Mbappe wpakował piłkę pod poprzeczkę bramki Szczęsnego.

72. minuta

Glik główkuje nad bramką po dośrodkowaniu z wolnego Zielińskiego.

71. minuta

Bielik i Zalewski wchodzą na boisko. Murawę opuszczają Krychowiak i Kamiński.

70. minuta

Faulowany Lewandowski przy linii bocznej.

68. minuta

Zieliński wyprowadził szybką akcję. Przerzucił na lewe skrzydło, ale nikt nie doszedł do dośrodkowania Frankowskiego.

66. minuta

Fofana wchodzi na murawę w miejsce Tchouameniego.

66. minuta

Giroud uderzył w boczną siatkę po dośrodkowaniu Kounde z prawej strony.

64. minuta

Arkadiusz Milik wchodzi na boisko w miejsce Sebastiana Szymańskiego.

64. minuta

Przez kilka minut Francuzi nie oddawali nam piłki, grając w "dziadka".

61. minuta

Szymański świetnym powrotem uratował nas w naszym polu karnym. Czekał już na piłkę Mbappe.

57. minuta

Szczęsny piąstkował piłkę i zderzył się z Cashem i Varane'am. Ucierpiał Szczęsny i Cash. Na szczęście już wszystko w porządku.

56. minuta

Mieliśmy dużo szczęścia. Strzelał Mbappe, a po rykoszcie piłka minimalnie minęła bramkę Szczęsnego.

55. minuta

Glik wybija piłkę sprzed bramki na róg po szybkiej akcji Francuzów.

51. minuta

Biało-Czerwoni dłużej utrzymują się przy piłce. Próbują rozgrywać na połowie rywali.

48. minuta

Szczęsny odbija piłkę po uderzeniu Griezmanna z rzutu wolnego.

47. minuta

Żółta kartka dla Bereszyńskiego po faulu na Dembele.

46. minuta

Sędzia rozpoczął drugą połowę.

45+2. minuta

Koniec pierwszej połowy. Przegrywamy 0:1.

45+1. minuta

Dwa razy zamieszanie przed bramką Francji, zabrakło poważnego strzału.

45. minuta

Sędzia doliczył dwie minuty.

44. minuta

Gol dla Francji. Giroud otrzymał prostopadłe podanie w pole karne i precyzyjnym strzałem pokonał Szczęsnego. Giroud uciekł Kiwiorowi i niestety przegrywamy. Nie było mowy o spalonym.

43. minuta

Francuzi próbują zamknąć nas przed naszą bramką. Może być nerwowa końcówka.

42. minuta

Chwila przerwy w grze. Kounde musi pozbyć się łańcuszka, z którym grał od początku. Teraz zauważył to sędzia.

38. minuta

Kapitalna szansa Polski! Bereszyński przedarł się lewą stroną i podał przed bramkę. Zieliński strzelał dwa razy, ale sprzed linii wybijali Francuzi!

36. minuta

Upamecano ostro potraktował Szczęsnego. Na szczęście wszystko dobrze z Polakiem.

35. minuta

Mbappe zakręcił Cashem w polu karnym. Piłka leciała na słupek, odbił ją na róg Szczęsny.

35. minuta

Cash huknął mocno z prawej strony po akcji Zielińskiego! Gdyby ktoś przeciął tę piłkę, byłby gol dla nas.

33. minuta

Lewandowski z rzutu wolnego słabo i w mur. Nie tak to sobie wyobrażał.

32. minuta

Frankowski faulowany w szarży przed polem karnym. Tchouameni z żółtą kartką!

29. minuta

Frankowski popełnił koszmarny błąd. Poszli z kontrą Francuzi, a Giroud nie trafił z kilku metrów do pustej bramki! Dostał nieco za mocne podanie.

27. minuta

Szarżował z prędkością 35 km/h Mbappe, ale powstrzymany przez dwóch naszych obrońców, choć był lekko faulowany. Sędzia nie zareagował.

25. minuta

Dobry fragment gry Polaków. Francuzi przyglądają się spokojnie naszym poczynaniom.

23. minuta

Lewandowski w polu karnym Francji. Byłoby bardzo groźnie, gdyby dobrze przyjął piłkę!

22. minuta

Szczęsny spokojnie łapie piłkę po mocnym strzale Kounde z dystansu, ale w środek bramki.

21. minuta

Dobre wyjście Polaków. Lewandowski z dystansu lewą nogą obrok bramki Llorisa!

20. minuta

Moment odważniejszej gry Polaków, kilka razy byliśmy na połowie rywali, w kilku akcjach zabrakło dokładności.

19. minuta

Frankowski o włos od odebrania piłki obrońy Francuzów. Mielibyśmy okazję.

17. minuta

Ogromny błąd Polaków, ale Szczęsny łapie piłkę po niezbyt udanym strzale Dembele z 16 metrów.

15. minuta

Czujny Szczęsny łapie piłkę na linii pola karnego, uprzedzając rywala.

14. minuta

Próbował szarżować prawym skrzydłem Kamiński, ale osaczony przez rywali stracił piłkę.

13. minuta

Szczęsny odbija piłkę po mocnym strzale z dystansu Tchouameniego.

11. minuta

Mbappe i Dembele - znów było groźnie. Wybijamy na rzut rożny.

9. minuta

Mbappe ruszył lewą stroną i dośrodkował niebezpiecznie, a Bereszyński wybił piłkę na róg efektownym szczupakiem.

7. minuta

Hernandez ostro potraktował Kamińskiego w walce o górną piłkę. Faul w strefie środkowej.

6. minuta

Dośrodkowanie z prawej strony Polaków, ale piłkę złapał Lloris.

5. minuta

Przez moment wysoki pressing Polaków, nawet na polu karnym Francji, ale wyszli z tego obronną ręką nasi rywale.

4. minuta

Już spora przewaga Francuzów. Rzut rożny i niecelna główa Varane'a.

3. minuta

Szef FIFA Gianni Infantino na trybunach stadionu w Dosze. Ciekawe, komu kibicuje.

2. minuta

Na szczęście za długie to dośrodkowwanie Griezmanna z wolnego i piłka opuściła boisko.

1. minuta

Pierwszy faul Polaków. Bereszyński powalił Griezmanna niedaleko naszego pola karnego.

1. minuta

Zaczynamy! Początek starcia Polski z Francją.

15:57

Robert Lewandowski i Hugo Lloris - to kapitanowie obu ekip. Przywitanie drużyn.

15:56

Mazurek Dąbrowskiego! Słychać polskich kibiców.

15:54

A teraz już Marsylianka - hymn Francji.

15:53

Obie ekipy już na murawie wyprowadzone przez wenezuelskiego arbitra.

15:52

Już tylko minuty dzielą nas od rozpoczęcia starcia Polski z Francją! Wierzymy w niemożliwe!

15:48

15:42

Dzisiejszy mecz poprowadzi wenezuelski sędzia Jesus Valenzuela.

15:37

Mecz Polski z Francją odbędzie się na Al Thumama Stadium w Dosze. Na tym obiekcie podczas mundialu Biało-Czerwoni jeszcze nie grali.

15:34

A oto skład mistrzów świata: Hugo Lloris - Jules Kounde, Raphael Varane, Dayot Upamecano, Theo Hernandez - Antoine Griezmann, Aurelien Tchouameni, Adrien Rabiot - Ousmane Dembele, Olivier Giroud, Kylian Mbappe.

15:32

Półtorej godziny przed meczem selekcjoner Czesław Michniewicz ogłosił skład na starcie z Francją. Robert Lewandowski będzie jedynym nominalnym napastnikiem. Do wyjściowej jedenastki wracają: Jakub Kamiński i Sebastian Szymański.

Skład Polski: Wojciech Szczęsny - Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński - Jakub Kamiński, Grzegorz Krychowiak, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Przemysław Frankowski - Robert Lewandowski.

15:30

Rozpoczynamy relację na żywo z meczu Francja - Polska w 1/8 finału mundialu w Katarze. Kto zagra w ćwierćfinale? Przekonamy się ok. godziny 18. A może później?