Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski był decydującą postacią sobotniego meczu grupy C piłkarskich mistrzostw świata - oceniają media z Arabii Saudyjskiej. Zauważają także, że "Lewy" zdobył swoją pierwszą bramkę w mistrzostwach świata. "Padło na nas" – podkreślają dziennikarze.

Saudyjscy komentatorzy, chwaląc podopiecznych trenera Herve Renarda za wolę walki i zaangażowanie w grę, wypominają im jednak błąd w defensywie przy drugiej bramce dla Polski, którą zdobył kapitan biało-czerwonych. 

Radio UFM KSA z Rijadu przypomina, że Lewandowski asystował również przy pierwszej bramce dla Polski, którą strzelił Piotr Zieliński. Rozgłośnia bardzo chwaliła także za wkład w pierwszego gola biało-czerwonych Matty'ego Casha, który zainicjował szybki atak prawą stroną boiska. 

W ocenie saudyjskiego radia groźne akcje podopiecznych Renarda niweczył bardzo dobrze spisujący się w sobotę w bramce Wojciech Szczęsny. Odnotowuje, że dzięki niemu Polacy są jedną z nielicznych ekip na mundialu w Katarze, która nie straciła jeszcze bramki. 

Kluczowa sytuacja - obroniony przez Szczęsnego rzut karny

Zarówno UFM KSA, jak i dziennik "Arab News" za kluczową sytuację spotkania uważają niewykorzystany przez Salema Al-Dawsariego rzut karny i nieudaną dobitkę Saudyjczyków pod koniec pierwszej połowy meczu. Uważają, że w sytuacji zdobycia gola przez "Zielone Sokoły" pojedynek mógłby zakończyć się innym wynikiem. 

"Arab News" wskazuje, że mimo porażki Saudyjczyków zagrali oni w sposób zadowalający i na boisku mieli przewagę. 

To spotkanie mogło się podobać - ocenił arabski dziennik i zauważył, że Polska wyprzedziła w tabeli grupy C Saudyjczyków i objęła pozycję lidera. 

Saudyjski dziennik odnotował, że sobotni mecz przejdzie do historii mundiali jako ten, w którym doświadczony i utytułowany Lewandowski, uznawany za jednego z najlepszych napastników świata, zdobył swoją pierwszą bramkę w mistrzostwach świata. Padło na nas - podsumował "Arab News".

Mundial z RMF24

Wszystko o mundialu na stronie RMF24.pl, a także w naszych mediach społecznościowych - na TwitterzeFacebooku i Instagramie. Wpiszcie koniecznie #MundialRMF!

Codziennie po godzinie 20:00 zapraszamy także na specjalny program "Stały fragment gry" z relacjami naszych wysłanników do Kataru. Transmisja na żywo na stronie głównej RMF24.pl i w mediach społecznościowych.