Francuzi będą rywalami Argentyńczyków w finale mistrzostw świata w Katarze. W meczu półfinałowym "Trójkolorowi" pokonali Maroko 2:0 po golach Theo Hernandeza i Randala Kolo Muaniego. Podopieczni Didiera Deschampsa nie zagrali efektywnie, ale byli do bólu skuteczni - oddali dwa celne strzały i zdobyli dwa gole.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :
Żółta kartka: Maroko: Sofiane Boufal.

Sędzia: Cesar Arturo Ramos (Meksyk).

Widzów: 68 294.

Francja: Hugo Lloris - Jules Kounde, Raphael Varane, Ibrahima Konate, Theo Hernandez - Antoine Griezmann, Aurelien Tchouameni, Youssouf Fofana - Ousmane Dembele (78. Randal Kolo Muani), Olivier Giroud (65. Marcus Thuram), Kylian Mbappe.

Maroko: Bono - Achraf Hakimi, Jawad El Yamiq, Achraf Dari, Romain Saiss (21. Selim Amallah, 78. Abde Ezzalzouli), Noussair Mazraoui (46. Yahia Attiat-Allal) - Hakim Ziyech, Azzedine Ounahi, Sofyan Amrabat, Sofiane Boufal (66. Zakaria Aboukhlal) - Youssef En-Nesyri (66. Abderrazak Hamdallah).

Francuzi mocno rozpoczęli spotkanie. Na prowadzenie wyszli już w 5. minucie, kiedy piłka po rykoszecie trafiła pod nogi Theo Hernandeza. Obrońca włoskiego Milanu pewnie pokonał Bono strzałem z lewej strony pola karnego.

Przez kolejne minuty "Trójkolorowi" mieli kontrolę nad spotkaniem, ale w końcówce Marokańczycy mieli okazję, by wyrównać. W doliczonym czasie pierwszej połowy świetnie zachował się Jawad El Yamiq - marokański obrońca próbował przewrotką pokonać Hugo Llorisa, ale francuski golkiper zdołał sparować piłkę.

Od początku drugiej części gry do ofensywy ruszyli Marokańczycy, którzy byli niesieni żywiołowym dopingiem kilkudziesięciu tysięcy fanów. Momentami francuscy defensorzy musieli się ratować wybiciami piłki sprzed linii bramkowej, jak np. Ibrahima Konate w 54. minucie.

Piłkarze z Afryki w kolejnych minutach nadal napierali na bramkę strzeżoną przez Llorisa. Kiedy wydawało się, że doprowadzą do wyrównania, drugi - i jak się okazało - decydujący cios wyprowadzili Francuzi. Z marokańskimi obrońcami zabawił się Kylian Mbappe, zagrał do wprowadzonego chwilę wcześniej Randala Kolo Muaniego, który wpakował piłkę do pustej siatki.

Druga bramka wyraźnie dobiła Marokańczyków. Ich gra przestała się kleić, pojawiało się sporo niedokładności. A Francuzi nie forsowali tempa, kontrolowali w pełni spotkanie.

Ciekawie zrobiło się tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra, kiedy z bliska uderzał Azzedine Ounahi, ale tuż przed linią bramkową piłkę zablokował Jules Kounde.

Obrońcy tytułu nie zagrali efektownie, ale jak najbardziej efektywnie - oddali dwa celne strzały i zdobyli dwie bramki.

W niedzielnym finale zmierzą się z Argentyną, która w środę pokonała Chorwację 3:0. Początek spotkania o godzinie 16:00. Dzień wcześniej w meczu o trzecie miejsce - o tej samej godzinie - Maroko zmierzy się z Chorwacją.

90+6. minuta

KONIEC! FRANCUZI POKONALI MAROKAŃCZYKÓW 2:0 I W NIEDZIELĘ W FINALE ZAGRAJĄ Z ARGENTYNĄ!

90+4. minuta

Ależ się zakotłowało pod bramką Francuzów! Z bliska uderzał Azzedine Ounahi, ale tuż przed linią bramkową piłkę zablokował Jules Kounde!

90+3. minuta

Niezłą okazję mieli Marokańczycy, ale strzał odbili francuscy defensorzy. Z rzutu rożnego nic nie wynikło.

90+2. minuta

Kolejny rajd Mbappe, ale obrońcy zdołali wybić mu piłkę.

90+1. minuta

Arbiter doliczył sześć minut do podstawowego czasu gry.

88. minuta

86. minuta

Niewiele dzieje się na boisku. Marokańczycy co prawda rozgrywają, ale nie są w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Llorisa.

84. minuta

Rzut wolny dla reprezentacji Maroka, ale piłkę po dośrodkowaniu Ziyecha wybija nie kto inny, jak Griezmann.

82. minuta

Zapał w szeregach Maroka zdecydowanie opadł. Niby próbują coś zrobić, ale pojawia się sporo niedokładności. Francuzi kontrolują sytuację.

81. minuta

79. minuta

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! FRANCJA PROWADZI 2:0!!!! KOLO MUANI!!!

Kiedy wydawało się, że to Marokańczycy są bliżej strzelenia bramki wyrównującej, Francuzi wyprowadzili kolejny cios. Świetnie zachował się Mbappe, zmylił kilku zawodników, zagrał przed bramkę do ledwo wprowadzonego Kolo Muaniego, który wpakował piłkę do pustej bramki. Magiczna akcja gwiazdora PSG!

79. minuta

Druga zmiana u Francuzów. Randal Kolo Muani zmienia Ousmane Dembele.

78. minuta

Ostatnia zmiana w reprezentacji Maroka - Ez Abde wchodzi za Selima Amallaha.

78. minuta

Znów Hamdallah, tym razem z lewej strony. Jego strzał wylądował na bocznej siatce. To też było anemiczne uderzenie, Lloris nie miałby z nim problemów.

77. minuta

Niespełna kwadrans do końca meczu, a Francuzi oddali zaledwie jeden strzał na bramkę. Marokańczycy są lepsi - dwukrotnie strzelali w światło bramki.

76. minuta

Niezła okazja Maroka! Hamdallah próbował przedrzeć się przez linię obrony Francuzów, ale o jeden zwód za dużo i został wypchnięty z pola karnego. Chwilę później Francuzi przejęli piłkę.

75. minuta

Ależ dziś w defensywie haruje Griezmann. Postawa godna pochwały.

74. minuta

Dobra okazja dla Francji! Z lewej strony w pole karne dograł Thuram, ale Dembele strzelił niecelnie. Piłka przeszła obok bramki.

72. minuta

Francuzi złapali nieco oddechu. Wybijają Marokańczyków z rytmu, częściej utrzymują się przy piłce.

70. minuta

Kolejny rzut wolny dla Francji po faulu na Marcusie Thuramie. Dobre dośrodkowanie Griezmanna, ale napastnik Borussii Moenchengladbach nie sięgnął piłki.

68. minuta

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Griezmanna, ale nikt nie doszedł do piłki.

67. minuta

Piłkarze z Afryki biją głową w mur. Za każdym razem czegoś brakuje - a to ostatniego podania, a to wykończenia.

66. minuta

Kolejne roszady w reprezentacji Maroka - schodzą Youssef En Nesyri i Sofiane Boufal, a w ich miejsce wchodzą odpowiednio Abderrazak Hamdallah i Zakaria Aboukhlal.

65. minuta

Pierwsza zmiana w reprezentacji Francji - Oliviera Giroud zastępuje Marcus Thuram.

64. minuta

Francuzi wyszli z atakiem, ale dośrodkowaniem-widmo w pole karne popisał się Dembele.

63. minuta

Marokańczycy dalej są przy piłce, próbują dośrodkowań w pole karne Francuzów. "Trójkolorowi" bronią się głęboko.

60. minuta

Kontra Francuzów, ale Mbappe na spalonym.

59. minuta

58. minuta

Jakieś problemy Mbappe. Francuski gwiazdor musiał zmienić buty.

57. minuta

Znów groźnie Marokańczycy! Piłki w polu karnym nie opanował jednak Ziyech.

56. minuta

Francja potrzebuje odzyskać kontrolę nad meczem. Za szybko tracą piłkę.

55. minuta

Marokańczycy przy piłce. Starają się rozerwać francuską defensywę.

54. minuta

Ależ Maroko przycisnęło Francję! Najpierw groźnie z prawej strony dośrodkowywał Boufal, a chwilę później piłkę sprzed bramki wślizgiem wybił Konate.

52. minuta

Imponujący doping marokańskich kibiców. Wspierają swoich ulubieńców z całych sił.

51. minuta

Kolejna akcja lewą flanką Mbappe, ale piłkę wślizgiem zabrał mu Sofyan Amrabat. Francuz ucierpiał w tym starciu i jest opatrywany na murawie przez lekarzy.

50. minuta

Marokańczycy odważniej. Z prawej strony dośrodkowywał Ziyech, ale piłkę wybili francuscy defensorzy.

48. minuta

Prostopadłe zagranie Griezmanna do Mbappe, ale Francuz nie dobiegł do piłki.

47. minuta

Świetna akcja z lewej strony Mbappe. Francuz dograł w pole karne, ale nikt nie dosięgnął piłki.

46. minuta

W przerwie selekcjoner Maroka dokonał jednej zmiany - Noussaira Mazraouiego zastąpił Yahya Attiat-Allah.

45. minuta

Ruszyli! Drugą połowę zaczęli Francuzi.

21:03

Piłkarze obu drużyn już na boisku. Zaraz zaczynamy drugą połowę.

45+3. minuta

Koniec pierwszej połowy! Francuzi prowadzą z Marokańczykami 1:0 po golu Theo Hernandeza z 5. minuty. "Trójkolorowi" mieli mocny początek, ale końcówka zdecydowanie należała do graczy z Afryki.

Kolejny rzut wolny dla Marokańczyków, tym razem nieco dalej od pola karnego. Został jednak źle rozegrany.

45+2. minuta

Dobry moment Maroka. Francuzi są zamknięci w swoim polu karnym. Kolejny rzut wolny dla piłkarzy z Afryki.

45+1. minuta

Arbiter doliczył trzy minuty do podstawowego czasu gry.

45. minuta

O rany, co za próba El Yamiqa! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do marokańskiego obrońcy, który strzałem z przewrotki próbował pokonać Llorisa. Francuskiemu golkiperowi końcówką palców udało się wyciągnąć tę piłkę. To zdecydowanie byłaby bramka turnieju!

44. minuta

Marokańczycy przejęli piłkę, prawą stronę poszedł Hakimi, ale w ostatniej chwili piłkę wybił mu Ibrahima Konate. Rzut rożny.

43. minuta

Francja nadal przy piłce, ale te podania są nieco usypiające.

41. minuta

Znów francuscy defensorzy rozgrywają między sobą piłkę.

40. minuta

Ajj, sprytnie to rozegrali Francuzi! Płaskie dośrodkowanie Griezmanna na krótki słupek z rzutu rożnego, do piłki doszedł Raphael Varane, ale strzelił obok bramki.

39. minuta

Kolejna sytuacja Francuzów, ale w ostatniej chwili piłkę Griezmannowi wybił Jawad El Yamiq. Korner dla "Trójkolorowych".

38. minuta

Francuzi przy piłce, ale głównie rozgrywają ją obrońcy.

37. minuta

36. minuta

Co za okazja Francuzów! Najpierw Mbappe wyszedł sam na sam z Bono, ale nie zdołał dobrze kopnąć piłki, a chwilę później Giroud przestrzelił, znajdując się w polu karnym w dogodnej sytuacji.

35. minuta

Z rzutu rożnego dośrodkowywał Griezmann, ale jeden z Francuzów ustrzelił gołębie siedzące na dachu stadionu.

34. minuta

Rzut rożny dla Francji. Wywalczył go Dembele.

32. minuta

Wydaje się, że inicjatywę w meczu przejęli Marokańczycy. Coraz częściej zaczynają sobie tworzyć okazje, ale na razie bez konkretów.

32. minuta

Marokańscy kibice nie załamali się straconą bramką i nadal dopingują swoich ulubieńców ile sił w płucach.

31. minuta

Dobra akcja Marokańczyków, ale jeden z zawodników znajdował się na spalonym.

30. minuta

W środku pola faulowany Giroud.

29. minuta

Długo z murawy podnosił się Hernandez. Francuzi dopiero wznowili grę.

27. minuta

Marokańczycy są coraz odważniejsi. Faul w ataku na Hernandezie popełnił Sofiane Boufal, za co został "nagrodzony" żółtym kartonikiem.

26. minuta

Teraz z kolei dłużej przy piłce utrzymują się piłkarze z Afryki.

24. minuta

Francuzi wyglądają na gości, którzy mają pełną kontrolę nad tym spotkaniem.

23. minuta

Achraf Hakimi faulował w ataku Hernandeza.

22. minuta

Cztery z pięciu ostatnich goli w półfinałach mistrzostw świata zdobyli dla Francji obrońcy (dwa razy Lilian Thuram w meczu przeciwko Chorwacji w 1998 roku, raz Samuel Umtiti z Belgią w 2018 roku i dziś Theo Hernandez).

21. minuta

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Schodzi kapitan Maroka Romain Saiss, wchodzi Selim Amallah.

20. minuta

Francuzi znów rozgrywają piłkę, ale faul w ataku popełnił Mbappe.

19. minuta

Dośrodkowanie w pole karne Francji, ale pewnie interweniuje Lloris.

17. minuta

Co za okazja Francji! Długim podaniem został obsłużony Olivier Giroud, francuski snajper huknął na bramkę, ale trafił w słupek!

16. minuta

Kontratak Maroka! Piłkę na prawe skrzydło dostał Hakim Ziyech, znalazł się w dogodnej sytuacji, ale źle trafił w piłkę.

15. minuta

Rzut wolny dla Maroka, ale francuscy obrońcy zażegnali zagrożenie.

14. minuta

12. minuta

Francuzi teraz dłużej przy piłce. Spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej części boiska.

11. minuta

Mbappé na spalonym.

10. minuta

Co za interwencja Hugo Llorisa! Zza pola karnego strzelał Azzedine Ounahi, ale francuski golkiper sparował piłkę do boku.

9. minuta

Nawet jeśli Marokańczycy dochodzą pod pole karne Francji, to obrońcy "Trójkolorowych" szybko kasują akcje.

8. minuta

Francuzi po strzelonym golu w dalszym ciągu napierają na bramkę Marokańczyków, ale na razie bez konkretów.

5. minuta

GOOOOOOOOOOOL! FRANCJA PROWADZI 1:0 Z MAROKIEM!!!!

Francuzom jednym podaniem udało się rozerwać marokańską defensywę. Do piłki doszedł Antoine Griezmann, dograł piłkę w pole karne do nadbiegającego Kyliana Mbappe, ale strzał napastnika Paris Saint-Germain został zablokowany. Poprawka po rykoszecie trafiła do Theo Hernandeza, który z dość ostrego kąta pokonał Bono. Cóż za początek obrońców tytułu!

3. minuta

Marokańscy obrońcy spokojnie rozgrywają piłkę. Francuzi nie stosują na razie wysokiego pressingu.

2. minuta

Dużo walki w środku pola. Obie drużyny nie potrafią się utrzymać dłużej przy piłce.

1. minuta

Trybuny dzisiaj zdecydowanie po stronie Marokańczyków. Z kraju przyleciało kilkadziesiąt tysięcy kibiców.

20:00

ZACZYNAMY DRUGI PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW ŚWIATA W KATARZE! Rozpoczęli Marokańczycy.

19:58

Przywitanie kapitanów obu drużyn - Francuza Hugo Llorisa i Marokańczyka Romaina Saissa.

19:54

Pora na hymny - najpierw Francji, potem Maroka.

19:53

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę stadionu w Al-Chaur! Sedzią dzisiejszego spotkania jest Meksykanin César Arturo Ramos.

19:31

Jakie nastroje panowały w Maroku przed meczem z Francją? O tym dla Radia RMF24 opowiedziała Katarzyna Ławrynowicz, która od ponad dziesięciu lat mieszka w Maroku.

19:25

Oto skład reprezentacji Maroka.

19:20

Znamy już skład reprezentacji Francji. Selekcjoner Didier Deschamps zdecydował się na ofensywne ustawienie. W ataku zagra "żelazne trio" - Kylian Mbappé, Olivier Giroud i Ousmane Dembélé.