Francja rozbiła Australię 4-1 w meczu grupy D mundialu, mimo że to rywale już na początku spotkania objęli prowadzenie. Mistrzowie świata sprzed czterech lat rozpoczęli marsz po obronę tytułu.

Francuzi przystąpili do mundialu mocno osłabieni. Z powodu kontuzji z kadry wypadły tak wielkie gwiazdy jak: Karim Benzema, Paul Pogba, N'Golo Kante i Christopher Nkunku.

Mecz zaczął się niespodziewanie. Już w dziewiątej minucie Australia objęła sensacyjne prowadzenie, gdy Craig Goodwin z pięciu metrów wpakował piłkę do bramki "Trójkolorowych".

W 22. minucie Mitchell Duke mógł podwyższyć prowadzenie Australijczyków. Po jego uderzeniu z dystansu piłka o centymetry minęła "okienko" bramki Francuzów.

Mistrzowie świata odpowiedzieli pięć minut później, gdy po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Theo Hernandeza kapitalnie główkował Adrien Rabiot. Zrobiło się 1-1. Podopieczni Didiera Deschampsa poszli za ciosem i w 32. minucie Olivier Giroud dał im prowadzenie.

W 45. minucie po kapitalnym dograniu Antoine'a Griezmanna Kylian Mbappe z pięciu metrów posłał piłkę nad bramką. W odpowiedzi Jackson Irvine główkował w słupek.

Po przerwie francuscy piłkarze przeważali i kolejna bramka wisiała w powietrzu. W 68. minucie Kylian Mbappe główką z pięciu metrów podwyższył na 3-1.

Trzy minuty później było już 4-1, tym razem Mbappe dośrodkował z lewej strony, a Giroud celnie główkował. Jak się okazało, była to ostatnia bramka w tym meczu, mimo że Francuzi mieli kolejne okazje.

Wcześniej w pierwszym meczu tej grupy Dania zremisowała 0-0 z Tunezją.

Francja - Australia 4-1 (2-1)

Bramki: 0-1 Craig Goodwin (9.), 1-1 Adrien Rabiot (27.), 2-1 Olivier Giroud (32.), 3-1 Kylian Mbappe (68.), 4-1 Olivier Giroud (71.)

Żółta kartka - Australia: Mitchell Duke, Jackson Irvine, Aaron Mooy.

Sędzia: Victor Gomes (RPA). Widzów: 40 875.

Francja: Hugo Lloris - Benjamin Pavard (89. Jules Kounde), Ibrahima Konate, Dayot Upamecano, Lucas Hernandez (13. Theo Hernandez) - Aurelien Tchouameni (77. Youssouf Fofana), Adrien Rabiot, Antoine Griezmann - Kylian Mbappe, Olivier Giroud (89. Marcus Thuram), Ousmane Dembele (77. Kingsley Coman).

Australia: Mathew Ryan - Nathaniel Atkinson (85. Milos Degenek), Harry Souttar, Kye Rowles, Aziz Behich - Aaron Mooy, Jackson Irvine (85. Keanu Baccus), Riley McGree (73. Awer Mabil), Craig Goodwin (74. Garang Kuol), Mathew Leckie - Mitchell Duke (56. Jason Cummings).

Mundial z RMF24

Wszystko o mundialu na stronie RMF24.pl, a także w naszych mediach społecznościowych - na TwitterzeFacebooku i Instagramie. Wpiszcie koniecznie #MundialRMF!

Codziennie po godzinie 20:00 zapraszamy także na specjalny program "Stały fragment gry" z relacjami naszych wysłanników do Kataru. Transmisja na żywo na stronie głównej RMF24.pl i w mediach społecznościowych.