Już dziś o godzinie 17 reprezentacja Polski rozpoczyna mundial w Katarze. Podopieczni Czesława Michniewicza na otwarcie zagrają z Meksykiem. 29,8 proc. ankietowanych stawia na zwycięstwo Polaków - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

Wtorek to pierwszy dzień mundialowej rywalizacji w grupie C. O godzinie 11 Argentyna zagra z Arabią Saudyjską, a o 17 Polska zmierzy się z Meksykiem.

Biało-Czerwoni chcą zmazać plamę po nieudanym mundialu w Rosji. Kluczowe znaczenie dla ewentualnego wyjścia z grupy będzie miało dzisiejsze starcie z Meksykiem. 

Czy Polacy wierzą w swoją reprezentację?

29,8 proc. ankietowanych stawia na zwycięstwo Polaków - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

26,4 proc. uczestników ankiety stawia w dzisiejszym meczu na reprezentację Meksyku. 27,3 proc. spodziewa się remisu. Ten wynik nie zadowoliłby w pełni żadnej z drużyn.

16,5 proc. ankietowanych odpowiedziało "trudno powiedzieć".

Wśród kobiet 27 proc. ankietowanych stawia na Polskę, a 22 proc. na Meksyk. Wśród mężczyzn 32 proc. obstawia zwycięstwo reprezentacji Polski, ale 30 proc. spodziewa się wygranej naszych rywali.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 18-20 listopada na grupie 1000 osób metodą mieszaną: CATI (wywiad telefoniczny wspomagany komputerowo) i CAWI (wywiad przeprowadzany internetowo).

Mundial z RMF24

Wszystko o mundialu na stronie RMF24.pl, a także w naszych mediach społecznościowych - na TwitterzeFacebooku i Instagramie. Wpiszcie koniecznie #MundialRMF!

Codziennie po godzinie 20:00 zapraszamy także na specjalny program "Stały fragment gry" z relacjami naszych wysłanników do Kataru. Transmisja na żywo na stronie głównej RMF24.pl i w mediach społecznościowych.