Na warszawskich uczelniach ruszyła rekrutacja uzupełniająca. Gdzie może studiować przyszła pani biolog, a gdzie przyszły pan inżynier?

Na Uniwersytecie Warszawskim na dziennych studiach są jeszcze miejsca na 12 kierunkach. Najwięcej - na ochronie środowiska. Dużo trudniej jest na wydziałach humanistycznych. Można na kierunkach kulturoznawczych jeszcze znaleźć miejsce. Jest jedno miejsce na mongolistyce i tybetologii - mówi Anna Korzekwa, rzecznik Uniwersytetu Warszawskiego. Przypomina, że rekrutacja trwa, w zależności od kierunku, do końca sierpnia lub do połowy września.

Do 6-go września trwać będą zapisy na większość wolnych kierunków na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego. Do wyboru są m.in - nauka o rodzinie, teologia kultury albo archeologia.

SGGW ma jeszcze prawie dwieście wolnych miejsc. Można się na wybrać biologię, budownictwo, inżynierię środowiska czy technologię żywienia. Niestety, na Politechnice Warszawskiej i w Szkole Głównej Handlowej na nieodpłatne dzienne studia nie ma już żadnych szans.