Cztery uniwersytety, politechnika, kilkanaście prywatnych uczelni - to obraz akademickiego Lublina. Szacuje się, że w Lublinie jest ponad 100 tysięcy studentów. Na czym może zaoszczędzić student w Lublinie? Przede wszystkim na dojazdach.

Większość akademików i stancji jest w okolicach uczelni, więc można chodzić na piechotę. Komunikacja miejska daje studentom 50-procentową zniżkę. Najbardziej opłaca się wykupić sieciówkę na 150 dni za 170 złotych.

Zaoszczędzić można także na jedzeniu, żywiąc się na przykład w stołówce akademickiej. Tam - jak mówią reporterowi RMF FM studenci - dobry obiad, dwa dania można zjeść za 10 złotych. Niektórzy próbują jednak oszczędzać inaczej - zupki chińskie, prowiant z domu.

W kieszeni zostanie także, jeśli podręczniki będziemy kupować w księgarniach na miasteczku akademickim - te dają bowiem 10-15 procent rabatu, podobnie punkty ksero.

I jeszcze życie studenckie. W Lublinie zniżki są powszechne, bo Lublin to miasto studentów, a bez nich, jak przyzna każdy z branży, lokale świecą pustkami.