Trzeci finał akcji Lepsze Jutro z RMF FM! Na ten moment młodzież z olsztyńskiego Domu Dziecka czekała z niecierpliwością od początku wakacji! Wtedy to - w ramach projektu - rozpoczęliśmy remont zalanej i zniszczonej sali do rehabilitacji i łazienek. Dzieci i młodzież z Olsztyna mogą teraz korzystać także z rozbudowanej strefy sportowej: siłowni, nowoczesnego zestawu do kalisteniki i... żółtych rowerów od RMF FM! Do tej pory w ramach naszej akcji uroczyście otworzyliśmy strefy edukacyjno-sportowe przy przedszkolu w Dobroszycach i szkole w Zagórzu.

Budynek i teren wokół Domu Dziecka przy ulicy Korczaka w Olsztynie ozdobiły żółte balony, flagi z logo RMF FM i wstęgi w radiowych kolorach. W czwartek tuż przed południem uroczyście otworzyliśmy salę rehabilitacyjną w placówce! Był słodki tort z logo RMF FM i prezenty!

Posłuchajcie, jak dzieciaki cieszyły się podczas wielkiego finału akcji Lepsze Jutro z RMF FM.

W nowej sali stanął nowy sprzęt do ćwiczeń, w tym siłownia, stół do ping ponga i "piłkarzyki". Będziemy mieć gdzie grać. Będziemy mieć własną siłownię! Hurra! - cieszyli się w rozmowie z nami podopieczni Domu Dziecka.

W siłowni zajęcia z dziećmi poprowadził polski mistrz kulturystyki Paweł Smolik. Powiedział, co i jak robić, żeby nie uszkodzić mięśni i żeby nie było żadnych defektów - mówili wychowankowie.

W ramach projektu Lepsze Jutro z RMF FM przed budynkiem placówki stanął także profesjonalny zestaw do kalisteniki. Zestaw składa się z wielu drążków i drabinek. Całość rozlokowano na nawierzchni, która amortyzuje każdy upadek. Jak mówią fani tego typu ćwiczeń: to najlepszy plac do kalisteniki w Olsztynie.

Krystian Nąć - profesjonalnie zajmujący się kalisteniką - pokazywał młodym ludziom, jak poprawnie trenować, wykorzystując ciężar własnego ciała.

W ciągu roku szkolnego pan Krystian będzie miał też zajęcia z wychowankami Domu Dziecka przy ul. Korczaka.

Ale na tym nie koniec niespodzianek dla wychowanków Domu Dziecka, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas. Radio RMF FM przekazało im dziesięć żółto-niebieskich rowerów górskich. Młodzi ludzie już planują wspólne wycieczki rowerowe za miasto.


"Nigdy tak dużo się u nas nie działo..."

Żaden z najstarszych pracowników nie pamięta tutaj takiej akcji, na taką skalę. Nigdy tak dużo się u nas nie działo i przede wszystkim nie było takiej pomocy. Bardzo za to dziękujemy i Radiu, i Słuchaczom - podkreślała pani Bożena Mrozowska, dyrektorka placówki.

A dziać zaczęło się na początku wakacji, kiedy do budynku Domu Dziecka wkroczyli robotnicy...


Sala rehabilitacyjna została zalana 5 lat temu…

Dom Dziecka przy ulicy Korczaka w Olsztynie powstał 47 lat temu. Obecnie w głównym budynku i dwóch specjalnie przygotowanych mieszkaniach przebywa kilkadziesiąt osób. To dzieci i młodzież w wieku od 10 do 19 lat.

Kilka lat temu wychowankowie musieli zrezygnować z ćwiczeń i zabaw ruchowych, ponieważ po ulewnych deszczach zalana została sala rehabilitacyjna. Władze placówki zamknęły ją ze względu na bezpieczeństwo. Na remont nie było pieniędzy. Sala niszczała, nieużywany sprzęt rdzewiał, na ścianach pojawił się grzyb...

 

Teraz dzięki akcji Lepsze Jutro z RMF FM młodzież z olsztyńskiego Domu Dziecka znów może korzystać z pomieszczenia. Sala ma nową podłogę, drzwi, odnowione ściany, są też wyremontowane łazienki.

Gdy weszliśmy tutaj po raz pierwszy, to wszystko wyglądało tragicznie. Obdrapane ściany, brak podłogi, a w powietrzu czuć było wilgoć. Każdy z naszych pracowników włożył w remont swoje serce i wyszło to naprawdę pięknie - mówi Ireneusz Białkowski, właściciel firmy, która przeprowadziła remont.

To już trzeci finał akcji Lepsze Jutro z RMF FM!

Olsztyński finał to już trzecia odsłona naszej akcji Lepsze Jutro z RMF FM!

W ramach projektu w Dobroszycach na Dolnym Śląsku wybudowaliśmy przy tamtejszym przedszkolu nowoczesny plac zabaw wraz ze specjalną strefą sportowo-edukacyjną na świeżym powietrzu. [ZOBACZ relację z pierwszego finału akcji Lepsze Jutro w RMF FM]

Z kolei w Zagórzu na Podkarpaciu przy szkole podstawowej otwarliśmy strefę zabawowo-edukacyjną dla dzieci i młodzieży. [ZOBACZ relację z uroczystego otwarcia placu zabaw w Zagórzu]

Przed nami jeszcze jedno duże wydarzenie: finał w świętokrzyskich Krzczonowicach. Tam remontujemy budynek starej szkoły, w którym mieści się świetlica środowiskowa, klub młodzieżowy i sala do organizowania ważnych wydarzeń w życiu miejscowości. Tam także maluchy dostaną nowoczesny plac zabaw, a młodzież minisiłownię.

Projekt Lepsze Jutro z RMF FM wspierają partnerzy akcji: producent drzwi firma Voster oraz producent kotłów Defro

A Ty komu chcesz pomóc?

Oczywiście akcję charytatywną Lepsze Jutro z RMF FM będziemy kontynuować. Za rok kolejna odsłona projektu, w ramach którego pomagamy zmienić życie na lepsze, dajemy nadzieję na Lepsze Jutro.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do wiosny. Pamiętajcie: pomóc można nie tylko rodzinom w trudnej sytuacji, ale też np. placówkom, które potrzebują wsparcia, takim jak domy dziecka i szkoły.

Aby dołączyć do tych, którzy niosą Lepsze Jutro innym - wypełnijcie specjalny formularz na RMF24. KLIKNIJ TUTAJ>>>