Wielki finał akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM! W piątek w Dobroszycach na Dolnym Śląsku, w poniedziałek w Zagórzu, a potem w Olsztynie i Krzczonowicach. Wszędzie tam w ramach projektu, który ma nieść pomoc, wsparcie i nadzieję potrzebującym, stworzyliśmy specjalne strefy zabawowo-edukacyjne dla dzieci. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji na twarzach nie tylko małych, ale i dużych zagości uśmiech, że sprawimy im mnóstwo radości, że odmienimy ich przyszłość! Jutro stanie się lepsze!

W ramach kolejnej edycji akcji charytatywnej  "Lepsze Jutro z RMF FM" w czterech województwach powstały place zabaw, gry edukacyjne na świeżym powietrzu i ścieżki zdrowia. Dostały je przedszkole w Dobroszycach na Dolnym Śląsku, szkoła podstawowa w Zagórzu na Podkarpaciu, dom dziecka w Olsztynie oraz świetlica w Krzczonowicach w województwie świętokrzyskim. Tam także zostanie wyremontowany budynek dawnej szkoły.

Projekt Lepsze Jutro z RMF FM powstał także dzięki Wam. Rok temu z inicjatywy radia pan Grzegorz z Szydłowca oraz jego dzieci zyskali nowy dom i nowe życie.

Po akcji nasza redakcja dostała od słuchaczy tysiące maili, listów i telefonów. Odezwały się osoby, które chciały pomóc i włączyć się w projekt. Wiele osób prosiło także, by nie poprzestawać na jednej akcji.

W związku z tym RMF FM uruchomił cykliczny projekt charytatywny, w ramach którego, każdego roku pomaga komuś zmienić życie na lepsze. Nie tylko rodzinom pozostającym w trudnej sytuacji, ale też placówkom, które potrzebują wsparcia, takim jak przedszkola, szkoły, domy dziecka czy świetlice środowiskowe.  

Dziś możemy wraz z Wami cieszyć się z pierwszych efektów naszej akcji. Akcji, którą wspiera producent drzwi firma Voster.

"Wysłałam zgłoszenie. Wiem, że było warto"

Pierwszą specjalną strefę dla dzieci otworzyliśmy dziś przy przedszkolu w Dobroszycach na Dolnym Śląsku. Placówkę do projektu zgłosiła pani Ewa Bojanowska, której córeczka Madzia chodzi do tamtejszego przedszkola. Zgłoszenie do RMF FM wysłałam ostatniego dnia, kiedy można było to zrobić - przyznała w rozmowie z nami. Dziś wiem, że było warto - mówiła z uśmiechem, gdy na placu montowano nowe urządzenia do zabawy.

Wcześniej jednak trzeba było zdemontować stare, zardzewiałe huśtawki, rozpadającą się kolejkę z wagonikami, zniszczone rakiety do wspinaczki. Liczący ponad 65 lat plac zabaw - plac, który pamiętają babcie dzisiejszych przedszkolaków - zniknął na początku sierpnia. Teren posprzątano i przygotowano dla ekipy, która zamontowała nowe piękne, kolorowe sprzęty.


Trzy strefy. Nauka, zabawa, ruch

W sumie na terenie przy placówce stanęło osiemnaście urządzeń. Zabawki spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa obowiązujące w Polsce - wykonane są z trwałych materiałów, a producent daje na urządzenia pięcioletnią gwarancję

Teren przy przedszkolu w Dobroszycach został podzielony na trzy strefy. Pierwsza to typowe miejsce do zabaw, gdzie jest pociąg, duża piaskownica i urządzenie, po którym dzieci mogą się wspinać. Druga - to część edukacyjna i przyrządy, które uczą logicznego myślenia czy... muzykowania. Trzecia to miejsce do zabaw ruchowych, gdzie maluchy będą mogły szaleć do woli.


Wielkie otwarcie!

Po południu plac zabaw przy przedszkolu został oficjalnie otwarty. Było uroczyste przecięcie wstęgi i słodki poczęstunek - żółto-niebieski tort z ogromnym napisem "Lepsze Jutro z RMF FM". Na wielki finał zaprosiliśmy całe rodziny - w tym także przedszkolaków, którzy już opuścili placówkę i zaczęli naukę w szkole.

Dzieci - jak to dzieci - na oficjalne otwarcie doczekać się nie mogły, więc do zabawy ruszyły już przed południem. Zobaczcie naszą relację z Facebooka z godz. 12:30.

Radość maluchów jest tym bardziej zrozumiała, że jeszcze przed wakacjami plac zabaw w Dobroszycach wyglądał tak...


Na Lepsze jutro wciąż czekają...


W poniedziałek żółto-niebieska ekipa RMF FM pojawi się na wielkim finale w Zagórzu na Podkarpaciu. Tam w szkole podstawowej zorganizowaliśmy nowoczesną strefę, w której znajduje się część sportowa (z 3 stołami do gry w ping-ponga), plac zabaw dla najmłodszych oraz część, w której będą gry edukacyjne na świeżym powietrzu.

Na swój finał czeka także Olsztyn. Bo i tam spełnialiśmy marzenia dzieci. Tym razem z domu dziecka. Wyremontowaliśmy zalaną i zniszczoną salę rehabilitacyjną, zmodernizowaliśmy plac przy budynku i zamontowaliśmy zestaw do kalisteniki, czyli ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Przygotowaliśmy dla także niespodziankę dla podopiecznych domu dziecka - żółte rowery RMF FM!


Kończą się także prace w świętokrzyskich Krzczonowicach, gdzie remontujemy budynek starej szkoły, w którym mieści się świetlica środowiskowa, klub młodzieżowy i sala do organizowania ważnych wydarzeń w życiu miejscowości. Tam także maluchy dostaną nowoczesny plac zabaw i mini-siłownię.

A Ty komu chcesz pomóc?

Oczywiście akcję charytatywną Lepsze Jutro z RMF FM będziemy kontynuować. Za rok kolejna odsłona projektu, w ramach którego pomożemy komuś zmienić życie na lepsze; damy nadzieję na lepsze jutro.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do wiosny. Pamiętajcie pomóc można nie tylko rodzinom w trudnej sytuacji, ale też np. placówkom, które potrzebują wsparcia, takim jak domy dziecka i szkoły. Aby dołączyć do tych, którzy niosą Lepsze Jutro innym - wypełnijcie specjalny formularz na RMF24. KLIKNIJCIE TUTAJ>>>