Cztery miejsca w Polsce, cztery wielkie finały akcji Lepsze Jutro z RMF FM. W poniedziałek w Zagórzu w samo południe uroczyście otworzyliśmy kolejną strefę zabawowo-edukacyjną dla dzieci i młodzieży. W miniony piątek w ramach projektu, który ma nieść pomoc, wsparcie i nadzieję potrzebującym, oddaliśmy plac zabaw przy przedszkolu w Dobroszycach na Dolnym Śląsku. Wkrótce odwiedzimy także Olsztyn i Krzczonowice. By nieść innym radość, i uśmiech, po prostu Lepsze Jutro.

Jest pięknie! Dziękujemy. Atrakcji nie zabraknie. Jest coś i dla starszych, i dla młodszych (...) W końcu bez stania w kolejce uda się rozegrać partyjkę ping-ponga. Tak cieszyli się uczniowie ze szkoły podstawowej w Zagórzu koło Sanoka na Podkarpaciu, gdzie w poniedziałek uroczyście otworzyliśmy strefę edukacyjno-sportową. Plac zabaw wraz ze stołami do ping-ponga ufundowaliśmy w ramach naszej akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM!

Radość młodzieży z Zagórza jest zrozumiała, tym bardziej że jeszcze nie tak dawno plac wokół szkoły bardziej odstraszał niż zachęcał do zabawy. Przy budynku leżała sterta płyt chodnikowych, tuż obok "straszyła" bieżnia do skoku w dal. Przed wejściem stał pomazany betonowy stół do tenisa.

Teraz jest tam zjeżdżalnia, drewniany most na linach, tunele do zabawy czy mobilny labirynt z metalową kulką. Obok stoją dwie huśtawki sprężynowe. Zainstalowano też tablice edukacyjne oraz grę w kółko i krzyżyk.
Przez wakacje w Zagórzu mnóstwo się zmieniło. Podobnie, jak w Dobroszycach na Dolnym Śląsku, gdzie w piątek uroczyście otworzyliśmy nowoczesny plac zabaw przy tamtejszym przedszkolu. [ZOBACZCIE ZDJĘCIA I FILMY]


Projekt Lepsze Jutro z RMF FM wspierają partnerzy akcji: producent drzwi firma Voster oraz producent kotłów Defro.

Przed nami jeszcze dwa finały

Przed nami jeszcze dwa duże wydarzenia. Bo na swój finał czekają wciąż: Olsztyn i Krzczonowice.

W olsztyńskim domu dziecka wyremontowaliśmy zalaną i zniszczoną salę rehabilitacyjną, zmodernizowaliśmy plac przy budynku i zamontowaliśmy zestaw do kalisteniki, czyli ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Przygotowaliśmy dla także niespodziankę dla podopiecznych domu dziecka - żółte rowery RMF FM!

Kończą się także prace w świętokrzyskich Krzczonowicach, gdzie remontujemy budynek starej szkoły, w którym mieści się świetlica środowiskowa, klub młodzieżowy i sala do organizowania ważnych wydarzeń w życiu miejscowości. Tam także maluchy dostaną nowoczesny plac zabaw i mini-siłownię.

A Ty komu chcesz pomóc?

Oczywiście akcję charytatywną Lepsze Jutro z RMF FM będziemy kontynuować. Za rok kolejna odsłona projektu, w ramach którego pomożemy komuś zmienić życie na lepsze; damy nadzieję na lepsze jutro.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do wiosny. Pamiętajcie pomóc można nie tylko rodzinom w trudnej sytuacji, ale też np. placówkom, które potrzebują wsparcia, takim jak domy dziecka i szkoły. Aby dołączyć do tych, którzy niosą Lepsze Jutro innym - wypełnijcie specjalny formularz na RMF24. KLIKNIJ TUTAJ>>>