Ciuchcia, zadaszona piaskownica, urządzenia do zabaw logicznych czy huśtawka-bocianie gniazdo już czekają na przedszkolaki z Dobroszyc! Finał akcji "Lepsze jutro z RMF FM" coraz bliżej. Przy miejscowym przedszkolu powstał plac zabaw i ścieżka edukacyjna na świeżym powietrzu. Przedstawiciele gminy, projektanci i dyrektor placówki właśnie podpisali protokoły odbioru i zakończenia prac.

Nowe urządzenia zastąpiły stare i wysłużone atrakcje. Teraz teren przy przedszkolu w Dobroszycach został podzielony na trzy strefy. Pierwsza to typowe miejsce do zabaw, gdzie jest pociąg, duża piaskownica i urządzenie, po którym dzieci mogą się wspinać. W drugiej jest część edukacyjna i przyrządy, które uczą logicznego myślenia. Ostatnia to miejsce do zabaw ruchowych.


Dzieci mogą grać na jednej z atrakcji. Na innych można zrobić mini lekcję wychowania fizycznego albo można się uczyć języka angielskiego - przyznaje Piotr Kulczycki z firmy Saternus, która zaprojektowała dla nas place zabaw w ramach projektu "Lepsze jutro z RMF FM".


Plac zobaczyłam pierwszy raz tuż po urlopie. Wróciłam późno wieczorem. Z latarką przyszłam, żeby zobaczyć jak to wygląda. Byłam pod ogromnym wrażeniem. Te urządzenia dają nam dużo możliwości. Całość jest pięknie wkomponowana w przyrodę, która tu jest - mówi Ewa Włusek, dyrektor przedszkola.

"Mamo, jak tu pięknie!"

W sumie na terenie przy placówce stanęło osiemnaście urządzeń. Pierwotny projekt uległ jednak zmianie - mówi koordynator prac, Jacek Stawiarski. Początkowo ścieżka zdrowia i ścieżka edukacyjna miały stać osobno, w dwóch różnych miejscach. Ostatecznie stanęły jednak w jednej linii, równolegle do siebie - dodaje. Dzięki temu jest więcej miejsca dla dzieci, które będą mogły swobodnie biegać pomiędzy poszczególnymi urządzeniami.

Zabawki spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa obowiązujące w Polsce - wykonane są z trwałych materiałów, a producent daje na urządzenia pięcioletnią gwarancję.

Wygląda to przepięknie. Gdy moja córka to zobaczyła od razu powiedziała: "mamo, jak tu pięknie". Na mnie największe wrażenie robi huśtawka-bocianie gniazdo i podwójny konik. Wszystko jest fajne. Bardzo żywe kolory. Nowa ciuchcia też nawiązuje do starej, jest jednak zupełnie inna. Dzieci już nie mogą się doczekać, by przetestować atrakcje - mówi Ewa Bojanowska, mama jednego z przedszkolaków, która zgłosiła placówkę do naszej charytatywnej akcji.

Projekt Lepsze Jutro z RMF FM wspiera partner akcji producent drzwi firma Voster.

To akcja, która ma nieść pomoc, wsparcie i nadzieję. Chcemy wraz z Wami odmienić komuś życie i ponownie dać radość - tak, jak stało się to rok temu, gdy pan Grzegorz z Szydłowca oraz jego dzieci zyskali nowy dom i nowe życie.

W tym roku pomoc trafi aż do czterech miejsc w Polsce! Tym samym pomożemy setkom ludzi - i dzieciom, i dorosłym. Oprócz Dobroszyc, pomoc popłynie do Olsztyna, podkrapackiego Zagórza i Krzczonowic w woj. świętokrzyskim.

(abs)