Ciężki sprzęt wjechał na teren przy domu dziecka w Olsztynie, gdzie w ramach projektu Lepsze jutro z RMF FM, nie tylko remontujemy salę rehabilitacyjną, ale też budujemy zestaw do kalisteniki, czyli ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Na efekty z niecierpliwością czekają podopieczni olsztyńskiej placówki! Zobaczcie, jak idą prace!

Na placu przy domu dziecka w Olsztynie zamontowany zostanie zestaw do kalisteniki. Składać będzie się z wielu drążków, drabinek. Urządzenia staną na miękkiej nawierzchni, która zamortyzuje każdy upadek i zapewni bezpieczeństwo.

Zaczęliśmy od przygotowania podłoża, potem będziemy instalowali już właściwy zestaw. Będzie duży - tak, by każdy mógł tutaj skakać, rozciągać się, wyszaleć - powiedział naszemu reporterowi Robert Ślusarek, jeden z pracowników montujących cały zestaw.

Obok tej budowy znajduje się wejście do sali rehabilitacyjnej, która z każdym dniem zmienia się nie do poznania. Zalane przed laty pomieszczenie zostało już pomalowane na jasny kolor, teraz trwa montaż podłogi. Dzieci niemal codziennie tutaj zaglądają i dopytują, kiedy sala będzie gotowa. Na pewno od razu wstawimy tutaj stoły do ping-ponga i naszą mini siłownię, która teraz jest gdzieś w schowku - mówi Bożena Mrozowska, dyrektor placówki.

Dom dziecka przy ulicy Korczaka w Olsztynie powstał 47 lat temu. Obecnie w głównym budynku i dwóch specjalnie przygotowanych mieszkaniach przebywa łącznie 43 wychowanków w wieku od 9 do 20 lat.

Akcja Lepsze Jutro z RMF FM to projekt, który ma nieść pomoc, wsparcie i nadzieję tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Chcemy wraz z Wami odmienić komuś życie i ponownie dać radość - tak, jak stało się to rok temu, gdy pan Grzegorz z Szydłowca oraz jego dzieci zyskali nowy dom i nowe życie.

W tym roku pomoc trafi aż do czterech miejsc w Polsce! Tym samym pomożemy setkom ludzi - i dzieciom, i dorosłym. Oprócz Olsztyna, pomoc popłynie do Dobroszyc na Dolnym Śląsku, podkrapackiego Zagórza i Krzczonowic w woj. świętokrzyskim.

Projekt Lepsze Jutro z RMF FM wspiera partner akcji producent drzwi firma Voster.