Akcja charytatywna Lepsze Jutro z RMF FM nabiera tempa. Do Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu w woj. warmińsko-mazurskim trafił już sprzęt, który pomoże stworzyć nowoczesną salę komputerową. W ramach naszego projektu profesjonalne pracownie powstaną w sumie w pięciu placówkach w Polsce.

Akcja charytatywna Lepsze Jutro z RMF FM nabiera tempa. Do Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu w woj. warmińsko-mazurskim trafił już sprzęt, który pomoże stworzyć nowoczesną salę komputerową. W ramach naszego projektu profesjonalne pracownie powstaną w sumie w pięciu placówkach w Polsce.
Sprzęt do nowej pracowni szkolnej już jest. Wrzesień coraz bliżej! /RMF FM

Na taki widok długo czekaliśmy! - mówi z nieukrywaną radością wicedyrektorka SP 4 w Morągu pani Ewa Onichimowska, gdzie właśnie powstaje pracownia komputerowa. Do placówki przyjechały w piątek przed południem nowoczesne komputery, stoliki i krzesła.

Wszystko - jak opisuje nasz dziennikarz Piotr Bułkowski - sukcesywnie jest rozpakowywane i ustawiane w klasie; pracownia powoli nabiera ostatecznego wyglądu.

Czekaliśmy na pracownię z utęsknieniem, bo do tej pory mieliśmy jedną pracownię 15-osobową i musiała ona spełniać wymogi klas 1-3 i 4-6. Teraz te młodsze klasy będą miały swoją pracownię z komputerami - cieszy się Ewa Onichimowska.

Nowa pracownia z Nowej Szkoły

Wyposażenie nowej pracowni powstało w stolarni w Konstantynowie Łódzkim - opowiada Piotr Grzegożek z firmy Nowa Szkoła, partnera akcji Lepsze Jutro z RMF FM - Cały proces rozpoczął się miesiąc temu. W Konstantynowie Łódzkim, gdzie mamy swój zakład, stworzyliśmy biurka, a potem nasi informatycy skonfigurowali komputery. Teraz trzeba to wszystko rozłożyć, podłączyć.

Cieszymy się bardzo, że możemy uczestniczyć w tym projekcie - podkreśla w rozmowie z naszym reporterem Piotr Grzegożek.

Po wakacjach będzie jedno wielkie "wow"!

Z nowej pracowni cieszą się także rodzice, którzy przyszli pomóc w meblowaniu sali oraz nauczyciele.

Bardzo ciężko było nam wcześniej dopasować rozkład zajęć, żeby dzieci nie musiały czekać na świetlicy na zajęcia komputerowe. Teraz będzie inaczej - mówi Mirosława Groć, nauczyciel nauczania zintegrowanego.

Chętnie też pomagam w tworzeniu sali, rękawy mam podwinięte do góry, chwyciłam za kartony i rozpakowuję komputery teraz - dodaje z uśmiechem.

Imponujący widok, nie wierzyłem, że uda się to zrealizować. Panowie z Nowej Szkoły pracują bardzo szybko, jestem pod wrażeniem, że z początkiem nowego roku szkolnego to już ruszy. Jak dzieci wejdą po wakacjach do szkoły, to będzie jedno wielkie "wow"! - mówi pan Daniel Woronko, ojciec jednego z uczniów, który poinformował nas o problemie Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu.

Pracownia będzie gotowa jeszcze przed pierwszym dzwonkiem i na pewno zostanie włączona w nowy plan lekcji. Będziemy mogli wprowadzić klasy, na przykład młodsze 1-3, na zajęcia komputerowe. To bardzo ułatwi pracę w szkole, bo dwie sale komputerowe oznaczają prowadzenie zajęć dla klasy w tym samym czasie. Czas pracy dzieci i nauczycieli skróci się. Dziękuję rodzicom za pomoc przy malowaniu i w przygotowaniu tej sali - mówi Lilianna Wyszkowska, dyrektorka szkoły.

Lepsze Jutro z RMF FM zawita w tym roku do pięciu szkół!

Celem naszej charytatywnej akcji Lepsze Jutro z RMF FM jest niesienie pomocy, wsparcia i nadziei tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Tegoroczny projekt zrealizujemy pod wspólnym hasłem: "Nowoczesna szkoła to lepszy start w przyszłość", a placówka w Morągu jest jedną z pięciu placówek, które wyposażymy w nowoczesne, profesjonalne pracownie szkolne. Wszystkie zgłosiliście do naszego projektu Wy!

W efekcie podstawówka w Morągu zyska nową pracownię komputerową, a placówka Bukowinie - multimedialną salę językową. W szkole w Kluczborku na Opolszczyźnie wyposażymy klasę matematyczną. A w placówce w małopolskich Raciechowicach powstanie profesjonalna pracownia chemiczno-biologiczna. Z kolei w niewielkiej podstawówce w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku powstanie nowoczesna pracownia polonistyczna.

Parterami akcji LEPSZE JUTRO Z RMF FM są Firma Wiśniowski, firma DEFRO i Nowa Szkoła.

(MKam)