„Zespół Macierewicza ds. tragedii smoleńskiej żąda wyjaśnień, „gdzie prokuratura zgubiła ponad 5 minut rozmów z wieży” – pisze „Gazeta Polska Codziennie”. „W nieobecnych fragmentach zapisu ma się znajdować m.in. kilkanaście wypowiedzi ppłk. Pawła Plusnina oraz kilka wypowiedzi nieznanych osób” – wyjaśnia dziennik.

"Gdzie prokuratura wojskowa zgubiła ponad 5 minut rozmów z wieży? - pyta w najnowszej analizie zespół parlamentarny pod kierownictwem Antoniego Macierewicza. Zwraca uwagę, że w opublikowanych przez Naczelną Prokuraturę Wojskową materiałach nie ma żadnych wyjaśnień dotyczących tego, jak i dlaczego doszło do tak dużej różnicy odczytu nagrania kluczowego dla wyjaśnienia okoliczności tragedii smoleńskiej" - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie".

21 stycznia stenogramy z zapisami nagrania z wieży smoleńskiego lotniska oraz nagrania z samolotu Jak-40, lądującego w Smoleńsku przed katastrofą Tu-154, zostały opublikowane na stronie internetowej Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Opublikowano też zeznania pilota i nieżyjącego już technika pokładowego tego samolotu. Według prokuratury, zeznania załogi Jaka-40 ws. wysokości zejścia zmieniały się w trakcie trwania śledztwa.

W "Gazecie Polskiej Codziennie" także:

- Rząd podpalił Śląsk

- Grecy jeżdżą po prośbie

- Bobry szkodzą, państwo płaci