Z bezpłatnej pomocy psychologów - w formie teleporad - mogą skorzystać pracownicy ochrony zdrowia z całej Polski. Rozpoczęła się akcja "Wsparcie psychologiczne" adresowana między innymi do lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i pracowników administracyjnych szpitali.

Wyobrażamy sobie, że osoby, które odpowiadają za zdobycie wszystkich potrzebnych szpitalowi materiałów, które dadzą bezpieczeństwo personelowi i pacjentom, też działa w ogromnym stresie. Zgłosić mogą się wszyscy pracownicy ochrony zdrowia - podkreśla jedna z organizatorek akcji psycholog Dorota Minta.

Psychologowie podkreślają, że pracownicy placówek medycznych są obecnie zagrożeni zespołem wypalenia zawodowego. Stan epidemii, praca pod silną presją odpowiedzialności i czasu, częsta izolacja od najbliższych powodują, że ich kondycja psychiczna jest szczególnie zagrożona.

W powszechnej opinii uważa się, że pracownicy służby zdrowia są przygotowani do radzenia sobie z silnym obciążeniem psychicznym. A tymczasem bardzo często tak nie jest. A przecież od ich kondycji psychicznej, w równym stopniu jak od kompetencji merytorycznych, zależy nasze zdrowie. Dlatego, w poczuciu społecznej odpowiedzialności jaka ciąży na profesjonalnych psychoterapeutach, wykorzystujemy wiedzę oraz umiejętności psychologów i bezinteresownie wspieramy pracowników szpitali - podkreśla Dorota Minta z "Ośrodka Psychoterapii "Psycholodzy Lwowska". Partnerem akcji jest firma Next Medica, która stworzyła branżową, medyczną platformę e-learningową. 

Bezpłatne konsultacje do końca czerwca

Szpitale mogą do 30 czerwca 2020 roku bezpłatnie skorzystać z tej oferty zgłaszając się po kody dostępowe dla pracowników. Wsparcie psychologiczne jest dostępne dla wszystkich chętnych w trzech prostych krokach: 

1. Przedstawiciel placówki medycznej kontaktuje się korzystając z adresu e-mail of-fice@nextmedica.pl lub numeru telefonu +48 665-285-300.

2. W odpowiedzi placówka otrzyma unikatowy kod dostępu na konsultacje psychologiczne przez platformę online.

3. Każdy chętny pracownik, używając kodu, może zapisać się w dogodnym terminie na indywidualną konsultację psychologiczną przez specjalną stronę wsparciepsychologiczne.online

"Do dyspozycji wszystkich potrzebujących staje zespól doświadczonych psychologów, którzy dają wsparcie w sprawach takich jak np.: stres, lęk, obniżenie nastroju, problemy ze snem, zaburzenia odżywiania, agresja, zespół stresu pourazowego czy wypalenie zawodowe" - podkreślają psychologowie w swoim komunikacie. 


Opracowanie: