Zmarł pierwszy pacjent, u którego w Małopolsce potwierdzono zakażenie koronawirusem. To ok. 60-letni mężczyzna - potwierdził krakowski szpital im. Żeromskiego.

Informację o śmierci pacjenta, do której doszło w nocy z soboty na niedzielę, potwierdziła rzecznik szpitala Anna Górska. To właśnie w tej placówce od 6 marca leczony był mężczyzna. W ostatnim czasie był on podłączony do respiratora.

Przed przyjęciem do szpitala przebywał on w północnych Włoszech. Do kraju wrócił samolotem, który pod koniec lutego wylądował na warszawskim lotnisku Chopina, skąd mężczyzna dostał się do Krakowa własnym samochodem.

1 marca nie mając jeszcze objawów choroby zgłosił się do sanepidu - dopełniając wszystkich procedur, o które apelowały służby sanitarne. Mężczyzna dostał zalecenie poddania się samoobserwacji przez 14 dni, a jego pracodawca zezwolił mu na pracę zdalną. Po kilku dniach zgłosił, że poczuł się gorzej i został przewieziony na oddział zakaźny.

W Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono już o 4201 osób, z których 98 zmarło. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia potwierdziło śmierć czterech kolejnych osób.

Są to: 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu i 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie.