Dwie nastolatki, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem, zostały wyleczone i opuszczą Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. Jak informują służby prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, powtórnie wykonane testy dały u obu pacjentek wyniki negatywne. Oznacza to, że nastolatki zostały wyleczone z COVID-19.

"Dzieci przebywały w Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu od dwóch tygodni. Miały łagodne objawy choroby" - przekazała Monika Kowalska, rzecznik USK we Wrocławiu.

Jak dodała: "Łącznie do kliniki trafiła już ponad setka dzieci. Tylko w dwóch przypadkach badania potwierdziły koronawirusa. Obecnie w klinice przebywa 9 dzieci, które czekają na wyniki badań".

Wyzdrowieli także starsi pacjenci

Przed dwoma dniami z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu wyszła 74-letnia kobieta, która pokonała COVID-19 po 23 dniach pobytu w placówce. Jej stan momentami był ciężki, była podłączona do respiratora.

25 marca natomiast, po 12 dniach leczenia w tym samym szpitalu, poinformowano o wyzdrowieniu 66-letniego mężczyzny.

Prawie 300 przypadków na Dolnym Śląsku

Według informacji przekazanych przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki, w regionie zanotowano dotąd 278 przypadków zakażenia koronawirusem. 4 spośród tych pacjentów zmarło.

W całym kraju potwierdzono zaś dotąd - to dane opublikowane przez resort zdrowia w środę rano - 2347 zakażeń koronawirusem. 35 chorych lekarze nie zdołali uratować.

Opracowanie: