Do 2554 wzrosła liczba przypadków koronawirusa w Polsce. Jak podał wieczorem resort, zmarło siedem kolejnych zarażonych osób. Tym samym są 43 ofiary 36 śmiertelne COVID-19 w naszym kraju.

Wieczorem ministerstwo zdrowia przekazało, że są nowe 134 przypadki zakażeń w Polsce. Dotyczą one: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Także wieczorem resort poinformował o śmierci kolejnych 7 zakażonych osób. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu.

Wcześniej po południu resort podał, że w Polsce są 73 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i zmarła też kolejna zarażona osoba

Nowe potwierdzone badaniami laboratoryjnymi przypadki koronawirusa dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 z woj. łódzkiego, dziewięciu z woj. małopolskiego, ośmiu z woj. podlaskiego, pięciu z woj. świętokrzyskiego, pięciu z woj. podkarpackiego, pięciu osób z woj. lubuskiego, trzech z woj. zachodniopomorskiego, trzech osób z woj. opolskiego i dwóch z woj. pomorskiego.

Wcześniej rano resort podał, że w Polsce mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jak dodało ministerstwo - kolejne dwie osoby zmarły z powodu Covid-19.

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 nowych zachorowaniach. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem - pisze resort. To 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby.

Łącznie w Polsce zanotowano już 2420  potwierdzonych przypadków zachorowań na Covid-19. 36 z tych osób zmarły. 

Rośnie liczba zachorowań w Polsce. Rząd wprowadza nowe obostrzenia

We wtorek zanotowano 256 nowych przypadków - to największy wzrost od początku trwania epidemii w Polsce.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji z ministrem zdrowia, Łukaszem Szumowskim, ogłosili nowe restrykcje wprowadzone w związku z walką z epidemią koronawirusa w Polsce. Wszystkie obostrzenia wprowadzone zostały na dwa tygodnie, jak zaznaczył premier, "z możliwością przedłużenia".

Wśród nowych zakazów jest m.in. zakaz wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego, czy zakaz korzystania z parków, plaż i innych miejsc rekreacji.

NIE PRZEGAP: Nowe restrykcje w związku z pandemią koronawirusa. [LISTA OGRANICZEŃ]