Prymas Polski abp Wojciech Polak ma ujemy wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 - poinformowała archidiecezja gnieźnieńska. Metropolita gnieźnieński poddał się badaniu w związku z kończącą się kwarantanną.

W komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych archidiecezja gnieźnieńska poinformowała, że prymas Polski abp Wojciech Polak otrzymał ujemy wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

"Metropolita gnieźnieński poddał się badaniu we wtorek 20 października w związku z kończącą się kwarantanną" - podkreślono.

Prymas podziękował za wszystkie słowa wsparcia i zaapelował o "odpowiedzialność, solidarność i wzajemną troskę w tym trudnym i tak bolesnym dla wielu ludzi czasie". Zapewnił także o "modlitwie za zmarłych, zakażonych, a także tych, którzy się nimi niestrudzenie opiekują".

Prymas Polak trafił na kwarantannę po tym, jak badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dały pozytywny wynik u bp. seniora Bogdana Wojtusia, emerytowanego biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej.

Bp Wojtuś od soboty był hospitalizowany. We wtorek archidiecezja gnieźnieńska poinformowała o śmieci biskupa. Miał 83 lata. Nie jest znany na razie terminu pogrzebu.