Prawie 100 nowych przypadków koronawirusa odnotowano w poniedziałek w województwie śląskim. Tak wynika z danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia. W regionie są obecnie cztery ogniska zakażeń.

Wszystkie cztery źródła zakażeń pochodzą z powiatu myszkowskiego na północy województwa śląskiego. Tylko w poniedziałek przybyło tam 25 kolejnych osób z pozytywnym wynikiem testu, a w ciągu ostatnich dni odnotowano 67 przypadków.

Do zakażeń doszło na trzech weselach i jednym przyjęciu komunijnym. Na pierwszym z wesel - 8 sierpnia - było 80 gości, z których zakażonych jest obecnie 41 osób. Uczestnicy tej uroczystości tydzień później poszli na przyjęcie komunijne, po którym stwierdzono już 5 zakażeń. Liczba ta może się jednak jeszcze zwiększyć, bo w poniedziałek pobrane zostały kolejne próbki do badań.

W przypadku dwóch innych wesel nowe przypadki koronawirusa potwierdzono odpowiednio u 3 i 16 osób. Minionej doby w Śląskiem zmniejszyła się liczba osób przebywających na kwarantannie i przybyło ozdrowieńców. Nie było też przypadków śmiertelnych.

548 kolejnych przypadków koronawirusa

Resort zdrowia poinformował w poniedziałek o kolejnych 548 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. Zakażeni pochodzą z województw: śląskiego (98), łódzkiego (71), małopolskiego (61), pomorskiego (60), mazowieckiego (54), świętokrzyskiego (53), wielkopolskiego (53), kujawsko-pomorskiego (27), podkarpackiego (21), dolnośląskiego (20), opolskiego (10), podlaskiego (8), lubelskiego (7), zachodniopomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (1).

Niestety, zmarło kolejne 5 osób: 67-letni mężczyzna z Łodzi, 62-letni mężczyzna ze Zgierza, 67-letni mężczyzna ze Zgierza, 93-letnia kobieta z Krakowa i 65-letni mężczyzna z Grudziądza. Większość osób cierpiała na inne choroby.

Opracowanie: