​Nakaz noszenia maseczek w szpitalach i przychodniach może zostać z nami na stałe. Jak dowiedział się dziennikarz RMF FM Michał Dobrołowicz - taki plan ma Ministerstwo Zdrowia.

Przypomnijmy, resort w tym tygodniu ogłosił, że wraz z końcem czerwca w Polsce najprawdopodobniej zniesiony zostanie stan zagrożenia epidemicznego.

Zasłanianie nosa i ust obowiązkowe na stałe?

Jak dowiedział się dziennikarz RMF FM w resorcie zdrowia, w szpitalach i przychodniach chorzy spędzają najwięcej czasu i dlatego tam zasłanianie nosa i ust może być obowiązkowe także latem i później, niezależnie od tego, ile będzie zakażeń koronawirusem.

Takie miejsca, gdzie są osoby z infekcjami, mogą narażać na infekcje osoby np. w poczekalni. Myślę, że powinny te maseczki (się) utrzymać - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Ważna zmiana szykuje się również za nieco ponad tydzień. Wraz z końcem kwietnia najprawdopodobniej skończy się obowiązek noszenia maseczek w aptekach i punktach aptecznych.

Liczba zakażeń koronawirusem. Najnowsze dane

Minionej doby badania potwierdziły 455 zakażeń koronawirusem, w tym 108 ponownych. Zmarło 9 osób z Covid-19 - poinformowano w piątek na stronach rządowych. Wykonano 4509 testów w kierunku SARS-CoV-2.

Zgodnie z zestawieniem łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 6 511 432 przypadki. Zmarło 119 513 osób z Covid-19.

Opracowanie: