Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wykonał test na kronawirusa, jego wynik jest ujemny - poinformowała w środę wieczorem wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon. Potwierdziła, że Grodzki będzie uczestniczył w czwartkowym Zgromadzeniu Narodowym.

Pan marszałek, tak jak zapowiadał, zrobił dzisiaj test, jego wynik jest ujemny - powiedziała Godzwon. Zaznaczyła, że Grodzki zapłacił za badania sam i nie zamierza zwracać się o refundację z Senatu.

Potwierdziła, że marszałek Senatu weźmie udział w czwartkowych obradach Zgromadzenia Narodowego, poświęconych zaprzysiężeniu na drugą kadencję prezydenta Andrzeja Dudy.

Wicedyrektor CIS przypomniała ponadto, że w środę badania na obecność SARS-CoV-2 wykonali także inni senatorowie. Czekamy na wyniki testów tych kilkunastu senatorów, którzy robili dzisiaj badania. Te wyniki powinny być do północy - dodała Godzwon.

Koronawirus wśród parlamentarzystów

W ostatnią sobotę o zakażeniu koronawirusem poinformował senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki, który 30 lipca brał udział w posiedzeniach dwóch senackich komisji: Ustawodawczej oraz Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Dwa dni wcześniej Libicki brał też udział w obradach Rady Naczelnej PSL.

W poniedziałek okazało się, że zakażony jest także senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin oraz prawdopodobnie senator KP-PSL Ryszard Bober, który ma mieć jeszcze powtórzony test na koronawirusa, żeby mieć pewność wyniku.

We wtorek o zakażeniu poinformował poseł Koalicji Polskiej-PSL Dariusz Klimczak.

Zgodnie z informacjami przekazanymi w środę przez resort zdrowia, koronawirusa wykryto u kolejnych 640 osób; w sumie w Polsce odnotowano do tej pory 48,8 tysięcy przypadków zakażenia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Posiedzenia Sejmu i Senatu przesunięte