Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 10 kuracjuszy z sanatorium w naszym mieście — przekazał PAP w poniedziałek rano burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz. W piątek PAP informowała o pierwszym przypadku COVID-19 w tym ognisku.

Burmistrz przekazał, że obecnie zakażenie potwierdzono u 11 osób. Znamy wyniki 150 testów. 10 z tych pobranych po ujawnieniu pierwszego przypadku jest niestety pozytywnych. Zakażeni są kuracjusze - podał Dzierżewicz.

Poinformował, że wymazy pobrano łącznie od 286 kuracjuszy i 44 osób z personelu. Pracownicy sanatorium pozostają w kwarantannie domowej.

Z moich informacji wynika, że kuracjusze do tej pory izolowani byli w sanatorium - podkreślił burmistrz. O tym, czy zostaną przetransportowani do szpitala jednoimiennego w Grudziądzu, zadecydują odpowiednie służby medyczne.

300 kuracjuszy na kwarantannie

W piątek poinformowano o zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2 u jednej osoby w sanatorium w Ciechocinku. W związku z zakażeniem 300 osób objęto kwarantanną.

Pacjenci przebywają w swoich pokojach, gdzie są im podawane posiłki. Zawieszone zostały również wszystkie zaplanowane zabiegi.

Szpital podkreślił, że od momentu przywrócenia działalności sanatoriów, stosowane były wszystkie konieczne środki ostrożności. Goście zaraz po przybyciu wykonywali obowiązkowy test na koronawirusa.

SPRAWDŹ AKTUALNY BILANS EPIDEMII KRONAWIRUSA W POLSCE