Uzdrowisko Ciechocinek wydało oświadczenie, w którym potwierdza wykrycie koronawirusa SARS-CoV-2 u jednego z pacjentów. Kwarantanną objęto 300 osób. Pobrano też wymazy do badań.

Władze Szpitala Uzdrowiskowego Nr IV poinformowały, że po potwierdzeniu zakażenia obiekt został natychmiast odizolowany, a pracownicy i kuracjusze zostaną poddani testom na obecność koronawirusa.

Pacjenci przebywają w swoich pokojach, gdzie są im podawane posiłki. Zawieszone zostały również wszystkie zaplanowane zabiegi.

Uzdrowisko Ciechocinek potwierdza: kuracjusz zakażony koronawirusem

"Informujemy, że mamy jeden potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w sanatorium w Ciechocinku na terenie powiatu aleksandrowskiego. Osoba ta została przekazana do izolatorium w Grudziądzu" - podkreślił doradca wojewody Jarosław Jakubowski.

Dodał, że pracownicy i inni kuracjusze, ok. 300 osób, zostali objęci kwarantanną. Część przebywa na kwarantannie w budynku sanatorium, część w domu.

"Zostały pobrane wymazy do badań molekularnych od wszystkich osób. Czekamy na wyniki" - dodał doradca wojewody.

Szpital podkreślił, że od momentu przywrócenia działalności sanatoriów, stosowane były wszystkie konieczne środki ostrożności. Goście zaraz po przybyciu wykonywali obowiązkowy test na koronawirusa.

W oświadczeniu Uzdrowiska pojawiło się też przypomnienie o reżimie sanitarnym obowiązującym w związku z pandemią koronawirusa oraz apel do kuracjuszy o przestrzeganie zasad.