Do 634 wzrosła liczba przypadków koronawirusa w Polsce. W szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta. Początkowo resort czekał na oficjalne potwierdzenie przyczyn jej śmierci, potem potwierdził: "Powodem śmierci 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia". MZ poinformował również o śmierci siódmej ofiary koronawirusa, to 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim w radomskim szpitalu.

W niedzielę w Polsce odnotowano łącznie 98 nowych przypadków zakażeń

Wieczorem Ministerstwo Zdrowia podało, że testy wykryły koronawirusa u siedmiu kolejnych osób. Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego  i podkarpackiego - podano. 

Wcześniej, późnym popołudniem, resort poinformował o 64 nowych przypadkach zakażenia. Dotyczą one : 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 przypadkach zakażeń koronawirusem. Dotyczą one pięciu osób z woj. śląskiego, po dwóch osób z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

Resort poinformował jednocześnie, że w szpitalu w Poznaniu (woj. wielkopolskie) zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. Początkowo MZ czekał na oficjalne potwierdzenie przyczyn śmierci kobiety, potem potwierdził: "Powodem śmierci 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia". Jak wcześniej informował poznański szpital - kobieta trafiła tam w ciężkim stanie.

W południe resort poinformował o kolejnych zakażeniach u 16 pacjentów. Równocześnie MZ mówi o kolejnej - siódmej - ofierze koronawirusa w Polsce. To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Diagnoza lekarzy z radomskiego szpitala wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem.

Aktualną sytuację w Polsce i na świecie  w związku z koronawirusem sprawdźcie w naszej relacji!

Stan epidemii w Polsce

W piątek po południu premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrami: zdrowia i nauki - Łukaszem Szumowskim i Dariuszem Piontkowskim, poinformował o wprowadzeniu od piątku stan epidemii.

Żeby zapobiegać kolejnym rozprzestrzenianiom się, ograniczać to, wdrażać odpowiednie zasady, także w obszarze kwarantanny, wprowadzamy dzisiaj stan epidemii - oświadczył premier. Jak dodał daje on nowe prerogatywy, ale też "nakłada na nas nowe obowiązki".