20 tys. zł kary musi zapłacić mieszkaniec powiatu gryfickiego, który złamał zasady kwarantanny. I to kilka razy. Za każdym razem jak policjanci go odwiedzali, nie było go w domu. Na zapłatę kary ma 7 dni.


Młody mężczyzna z powiatu gryfickiego został objęty kwarantanną domową. Nie było we wskazanym przez niego miejscu, gdy kontrolę prowadzili policjanci. Tak zdarzyło się kilka razy.

Funkcjonariusze za każdym razem informowali o tym inspektora sanitarnego. Jego cierpliwość najwyraźniej się skończyła, bo nałożył na niego grzywnę 20 tys. zł. Kara ta podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie 7 dni.

Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Inspektor sanitarny za nieprzestrzeganie kwarantanny może nałożyć karę do 30 tys. zł.

Ostatniej doby policjanci skontrolowali ponad 112 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie. W ok. 300 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do wymierzenia grzywny - poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.