13 piłkarzy oraz 7 pracowników klubu i członków sztabu szkoleniowego Lechii Gdańsk jest zakażonych koronawirusem: takie wyniki dały testy przeprowadzone w ekstraklasowym klubie w tym i w zeszłym tygodniu.

Badania na obecność SARS-CoV-2 wykonano w Lechii w czwartek w ubiegłym tygodniu po powrocie z Krakowa, gdzie biało-zieloni pokonali Wisłę 3:1, i w ostatnią środę.

"Zakażona jest praktycznie połowa zawodników pierwszego zespołu. W tej grupie znajdują się m.in. powołani na zgrupowania swoich reprezentacji Słowak Dusan Kuciak, Łotysz Kristers Tobers oraz grający w młodzieżówce Karol Fila. Obecnie pozytywny wynik ma już 13 piłkarzy oraz siedmiu pracowników klubu i członków sztabu" - poinformował rzecznik prasowy Lechii Arkadiusz Bruliński.

"Na szczęście w większości przypadków przechodzimy chorobę łagodnie. Cieszy też ozdrowienie graczy, którzy wcześniej byli zakażeni, w tym Jaroslava Mihalika. Słowak został też powołany na najbliższe zgrupowanie swojej reprezentacji" - dodał Bruliński.

Oficjalnie w gdańskim zespole ozdrowiało dotąd dwóch zawodników, a w piątek to grono powiększy jeszcze jeden piłkarz, który tego dnia zakończy kwarantannę.

Wszystkie zainfekowane osoby pozostają w samoizolacji, a treningi odbywają się indywidualnie.

Koronawirus miesza w terminarzu meczów

Z względu na potwierdzone przypadki SARS-CoV-2 przełożone zostały dwa spotkania biało-zielonych.

Zaplanowany na najbliższą sobotę ligowy mecz w Gdańsku ze Śląskiem Wrocław powinien odbyć się w piątek 20 listopada.

Z kolei w sobotę 31 października podopieczni trenera Piotra Stokowca mieli w 1/16 finału Pucharu Polski zmierzyć się w Grudziądzu z drugoligową Olimpią. Do tej konfrontacji dojdzie najprawdopodobniej we wtorek 17 listopada.