Kompleks sportowy Maracana w Rio de Janeiro, który obejmuje słynny stadion piłkarski, stanie się tymczasowym szpitalem. To kolejny obiekt tego typu W Brazylii przeznaczony do pomocy zarażonym koronawirusem.

Władze stanowe szukają obiektów sportowych do wykorzystania jako tymczasowe szpitale, ponieważ koronawirus coraz bardziej rozprzestrzenia się w Brazylii. Do czwartku odnotowano już ponad 2,9 tys. przypadków zakażeń. 77 osób zmarło.

W Brazylii, podobnie jak w większości krajów na świecie, zawieszono rozgrywki piłkarskie z powodu pandemii.

Maracana dołączy do stadionu Pacaembu w Sao Paulo i stadionu Mane Garrincha w Brasilii, które zostały przekształcone w tymczasowe ośrodki zdrowia.

Na razie nie ogłoszono, ile łóżek pomieści Maracana. Nie jest również jasne, czy tymczasowy szpital zostanie wybudowany na boisku piłkarskim, czy w innej części komleksu, w którym znajduje się również stadion lekkoatletyczny i park wodny.

Na stadionie w Rio de Janeiro odbył się finał piłkarskich mistrzostw świata 2014, a także ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk olimpijskich dwa lata później. Został otwarty podczas MŚ 1950 i jest jednym z największych oraz najbardziej znanych obiektów piłkarskich na świecie.