“Cudowna babcia”, “superbabcia Nina”, “pogromczyni koronawirusa” - tak media nazywają 99-letnią Hiszpankę. Nie dość, że w sędziwym wieku pokonała Covid-19, to jeszcze przebyła tę chorobę w zaledwie siedem dni.

Jak poinformowała rozgłośnia Cope, 99-letnia seniorka Florentina Martin nie tylko jest jedną z najstarszych osób w Hiszpanii, które pokonały infekcję koronawirusa, ale też jedną z nielicznych, które z SARS-CoV-2 poradziły sobie w tydzień

Także dziennik “El Pais" zachwyca się babcią Niną z okolic Madrytu. Kobieta, jak dowiedziała się gazeta, została zakażona podczas jednej z przechadzek. Początek Covid-19 seniorka przechodziła w wyraźnymi objawami choroby.

“Krótko po zakażeniu babcia Nina czuła się niezwykle osłabiona i miała wysoką gorączkę" - relacjonuje hiszpańska gazeta. Ze względu na pojawienie się symptomów Covid-19 staruszkę przewieziono do szpitala, gdzie test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny.

Staruszka jednak nie tylko szybko została wypisana ze szpitala, ale po siedmiu dniach nie stwierdzono w jej organizmie koronawirusa. Kobieta twierdzi, że jedynym środkiem, który zażywała podczas tygodniowej kuracji, był paracetamol.

Od kwietnia w Hiszpanii potwierdzono kilka przypadków kobiet, które w wieku powyżej 100 lat przebyły Covid-19. Najstarszą z nich w tym kraju, a zarazem najstarszą osobą wyleczoną z tej choroby na świecie, jest 113-letnia Maria Branyas Morera z katalońskiej miejscowości Olot, w prowincji Gerona, w północno-wschodniej Hiszpanii.

Wprawdzie Brandyas Morera przeszła Covid-19 bez silnych objawów tej choroby, ale po wyleczeniu rzadziej wychodzi ze swojego pokoju.