W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie, niemiecki resort dyplomacji wydał w środę wieczorem ostrzeżenie przed wyjazdami do Belgii i Islandii, a także do wybranych regionów w kolejnych dziewięciu krajach.

MSZ Niemiec na swojej stronie internetowej opublikowało kolejne ostrzeżenia dla swoich obywateli. Dotyczą podróży do jedenastu miejsc w Unii Europejskiej.  

To reakcja na umieszczenie wybranych krajów i regionów przez berliński Instytut im. Roberta Kocha na liście obszarów wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem.

W przypadku Belgii ostrzeżenie zostało rozszerzone ze stolicy, Brukseli, na cały kraj. Na liście znalazły się także wybrane regiony Estonii, Litwy, Francji, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Słowenii, Węgier i Rumunii.

Niemcy ostrzegają przed podróżami do krajów lub regionów europejskich, w których liczba nowych przypadków Covid-19 w ciągu tygodnia przekracza 50 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców.

W sumie władze w Berlinie odradzają wyjazdy do 17 z 27 krajów Unii Europejskiej. Ostrzeżenia dotyczą głównie regionów, ale także całych państw UE: Belgii, Hiszpanii, Czech i Luksemburga.

Agencja dpa przypomina, że Polska jest jedynym sąsiadem Niemiec, który do tej pory nie znalazł się na liście krajów wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem.