"Platforma Obywatelska jest przesuwana przez Donalda Tuska w kierunku typowej socjaldemokracji, to jest partia centrolewicowa" - stwierdził były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Dodał, że jego formacja - Polska Razem, która nie przekroczyła progu w eurowyborach - będzie dalej działać samodzielnie.

Gowin podkreślił, że wynik jego partii w ostatnich wyborach, choć "nie jest satysfakcjonujący", "jest dobrym punktem wyjścia do dalszej działalności partii". Zapowiedział, że jego formacja wystartuje na jesieni w wyborach samorządowych, a w przyszłym roku w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Istniejemy formalnie od marca, teraz mamy czas na rozbudowę struktur partyjnych i przygotowanie się do wyborów samorządowych - stwierdził.

Były minister oświadczył, że Polska Razem jest otwarta na współpracę "ze wszystkimi środowiskami centroprawicowymi". Wymienił tutaj: PSL, Solidarną Polskę, Kongres Nowej Prawicy, Ruch Narodowy oraz PiS. Pytany o koalicje z Platformą stwierdził, że dopuszcza taką możliwość na szczeblu lokalnym. Całkowicie wyklucza jednak współdziałanie z partiami lewicowymi - Twoim Ruchem i Sojuszem Lewicy Demokratycznej.

(mn)