Kylian Mbappe chce zagrać z Polską - oświadczył selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps przed wtorkowym meczem z Biało-Czerwonymi, kończącym fazę grupową mistrzostw Europy. "Z każdym dniem jego stan jest coraz lepszy" - dodał szkoleniowiec.

Z każdym dniem jego stan jest coraz lepszy. Dzisiaj jest lepiej niż wczoraj i przedwczoraj. Wczoraj był na naszym treningu. Krwiak dobrze się zagoił i Kylian przyzwyczaja się do maski - zapewnił Didier Deschamps na konferencji prasowej w Dortmundzie.

Maska nieco ogranicza pole widzenia. Trzeba się do tego przyzwyczaić, nawet jeśli dzisiejsze technologie umożliwiają wykonanie najcieńszych możliwych masek - ocenił.

On chce grać. Chciał grać przeciwko Holandii i chce grać przeciwko Polsce - dodał selekcjoner reprezentacji Francji, unikając jednak wyraźnej deklaracji.

Enigmatycznie na temat ewentualnego występu francuskiego gwiazdora w meczu z Polską wypowiedział się także pomocnik N'Golo Kante.

Wszyscy znamy walory Kyliana. To duży plus mieć go w drużynie. Pomógł nam wygrać mecz na dzisiejszym treningu. Był dobry, niebezpieczny, zdecydowany. Czuje się dobrze i mam nadzieję, że przełoży się to jutro na boisku - wspomniał.

25-letni Kylian Mbappe złamał nos pod koniec wygranego 1:0 meczu z Austrią, a kolejne spotkanie z Holandią (0:0) oglądał z ławki rezerwowych.

Po dwóch kolejkach w grupie D Holandia i Francja mają po cztery punkty, a Austria - trzy. Tabelę zamyka Polska z zerowym dorobkiem po porażkach z Holandią 1:2 i Austrią 1:3.

Wtorkowy mecz Polska - Francja w Dortmundzie rozpocznie się o godz. 18:00.