Starcie z biologią, chemią, fizyką i geografią - czyli częścią przyrodniczą egzaminu gimnazjalnego - już za uczniami. Na RMF 24 publikujemy arkusz zadań i propozycje odpowiedzi, opracowane przez nauczycieli współpracujących z nami i portalem Interia!

>>>> EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019. CZĘŚĆ PRZYRODNICZA: POBIERZ ARKUSZ ZADAŃ! <<<<Egzaminy gimnazjalne 2019: Zobacz arkusze i odpowiedzi!

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019. JĘZYK POLSKI: ARKUSZ i ODPOWIEDZI! >>>> 

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019. HISTORIA i WOS: ARKUSZ i ODPOWIEDZI! >>>> 

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019.MATEMATYKA: ARKUSZ i ODPOWIEDZI! >>>> 

Trzy dni egzaminu gimnazjalnego

Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia gimnazjum. W tym roku zdaje go ponad 350 tysięcy uczniów klas III z prawie 7 tysięcy szkół.

Tak jak w latach ubiegłych każdego dnia gimnazjaliści dostają do rozwiązania dwa bloki zadań: pierwszy o godzinie 09:00, drugi o 11:00.

W środę uczniowie zmierzyli się z częścią humanistyczną egzaminu: testami z historii i WOS-u oraz z języka polskiego.

Na czwartek zaplanowano sprawdzian z wiedzy matematyczno-przyrodniczej: w pierwszym bloku znalazły się zadania z biologii, chemii, fizyki i geografii, a w drugim - z matematyki.

W piątek gimnazjaliści zmierzą się zaś z egzaminem z języka obcego: najpierw wszyscy rozwiążą test na poziomie podstawowym, a później część przystąpi do sprawdzianu na poziomie rozszerzonym. Tradycyjnie największa grupa gimnazjalistów - 88,9 procent - zdecydowała się zdawać egzamin z angielskiego. Na podium znalazły się również niemiecki i rosyjski.

Codziennie po zakończeniu testów zamieszczamy na RMF 24 arkusze udostępnione przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, a następnie proponowane rozwiązania zadań, opracowane dla Was przez współpracujących z nami nauczycieli!

Egzamin gimnazjalny odchodzi do lamusa

Zgodnie z przepisami, jeśli uczeń - z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych - nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w środę, czwartek i piątek, to napisze go w drugim terminie: 3, 4 i 5 czerwca.

Wyniki egzaminu gimnazjaliści poznają 14 czerwca.

Co ważne, tegoroczna sesja egzaminu gimnazjalnego jest ostatnią: od 1 września gimnazja przestaną bowiem istnieć.