Za gimnazjalistami pierwsza część egzaminu za zakończenie szkoły: z wiedzy humanistycznej. Na RMF 24 publikujemy arkusz zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie i propozycje odpowiedzi, opracowane przez nauczyciela historii ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łodzi!

Egzamin gimnazjalny 2019. Historia i WOS: Pobierz arkusz, zobacz propozycje odpowiedzi!

>>>> EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019: POBIERZ ARKUSZ z HISTORII i WOS-u! <<<<
>>>> EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019. JĘZYK POLSKI: ARKUSZ i ODPOWIEDZI! <<<<

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Egzamin gimnazjalny 2019 i trzeci dzień strajku nauczycieli [RELACJA NA ŻYWO] >>>>

Problemy z egzaminem gimnazjalnym w 3 szkołach. Zabrakło pedagogów w komisjach >>>>

Trzy dni egzaminu gimnazjalnego

Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia gimnazjum. W tym roku zdaje go ponad 350 tysięcy uczniów klas III z prawie 7 tysięcy szkół.

Tak jak w latach ubiegłych każdego dnia gimnazjaliści dostaną do rozwiązania dwa bloki zadań: pierwszy o godzinie 09:00, drugi o 11:00.

Na początek zaplanowano część humanistyczną egzaminu: testy z historii i WOS-u oraz z języka polskiego.

W czwartek na sprawdzianie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie znajdą w pierwszym bloku zadania z biologii, chemii, fizyki i geografii, a w drugim - z matematyki.

W piątek zmierzą się zaś z egzaminem z języka obcego: najpierw wszyscy rozwiążą test na poziomie podstawowym, a później część przystąpi do sprawdzianu na poziomie rozszerzonym. Tradycyjnie największa grupa gimnazjalistów - 88,9 procent - zdecydowała się zdawać egzamin z angielskiego. Na podium znalazły się również niemiecki i rosyjski.

Codziennie po zakończeniu testów zamieścimy na RMF 24 arkusze udostępnione przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, a następnie proponowane rozwiązania zadań, opracowane dla Was przez współpracujących z nami nauczycieli!

Egzamin gimnazjalny odchodzi do lamusa

Zgodnie z przepisami, jeśli uczeń - z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych - nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w środę, czwartek i piątek, to napisze go w drugim terminie: 3, 4 i 5 czerwca.

Wyniki egzaminu gimnazjaliści poznają 14 czerwca.

Co ważne, tegoroczna sesja egzaminu gimnazjalnego jest ostatnią: od 1 września gimnazja przestaną bowiem istnieć.