RMF FM i "Dziennik Gazeta Prawna" pomagają uczniom klas ósmych szkół podstawowych w przygotowaniach do egzaminów. Mamy dla Was kilka przykładowych zadań z matematyki.

Zajęcia w szkole są zawieszone, a Twoje dziecko ma w tym roku egzamin ósmoklasisty? To znakomity czas na naukę i powtórki w domu. 

Dziś w "Dzienniku Gazecie Prawnej" znajdziecie arkusz egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Jutro - we wtorek 17 marca - do gazety dołączony będzie przykładowy test z matematyki. Na koniec akcji - w środę 18 marca - w "DGP" znajdziecie arkusz z języka angielskiego. 

Dzięki tym testom i arkuszom egzaminacyjnym uczniowie będą mogli szybko powtórzyć wiadomości, utrwalić wiedzę i przećwiczyć umiejętności wymagane na egzaminie. 

Mamy dla Was 15 zestawów testów ósmoklasisty. Jak je zdobyć? Wystarczy napisać, jak walczycie z przedegzaminacyjnym stresem. Wiadomości wysyłajcie na adres fakty@rmf.fm z tytułem EGZAMIN ÓSMOKLASISTY. Na odpowiedzi czekamy do środy do godziny 12:00. Testy z języka polskiego, języka angielskiego oraz matematyki otrzyma 15 osób, które napiszą najciekawsze propozycje. Skontaktujemy się z nimi telefonicznie (prosimy więc o wpisanie w treść maila telefonu kontaktowego).

Przykładowe zadania z matematyki

Poniżej prezentujemy przykładowe zadania z matematyki. Więcej ich znajdziecie w poniedziałkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej":



Egzamin ma odbyć się w kwietniu

Egzamin ósmoklasisty 2020 ma odbywać się od 21 do 23 kwietnia. Wszystkie testy rozpoczynają się o godzinie 9.00. Wyniki egzaminu uczniowie mają poznać 19 czerwca.

Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzany przez trzy kolejne dni:

- 21 kwietnia - egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut

22 kwietnia - egzamin z matematyki, który trwa 100 minut

23 kwietnia - egzamin z języka obcego nowożytnego, a od roku 2022 również egzamin z przedmiotu do wyboru, z których każdy trwa po 90 minut.

Drugi termin egzaminu, dla tych uczniów, którzy nie będą mogli zdawać w kwietniu, wyznaczono na 1-3 czerwca.

Egzamin ósmoklasisty będzie obejmował trzy przedmioty: język polski, matematykę i język obcy wybrany przez ucznia spośród dwóch, których uczy się w szkole.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty będzie warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Punkty uzyskane przez ucznia z egzaminu będą miały wpływ na przyjęcie go do wybranej szkoły średniej.