Już po raz kolejny RMF FM i "Dziennik Gazeta Prawna" pomagają uczniom klas ósmych szkół podstawowych w przygotowaniach do egzaminów. Dziennik od poniedziałku do środy będzie zamieszczał zadania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Zajęcia w szkole - zawieszone, a Twoje dziecko ma w tym roku egzamin ósmoklasisty? To znakomity czas na naukę i powtórki w domu. 

W poniedziałek 16 marca w "Dzienniku Gazecie Prawnej" znajdziecie arkusz egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Dzień później - we wtorek 17 marca - do gazety dołączony będzie przykładowy test z matematyki. Na koniec akcji - w środę 18 marca - w "DGP" znajdziecie arkusz z języka angielskiego. 

Dzięki tym testom i arkuszom egzaminacyjnym uczniowie będą mogli szybko powtórzyć wiadomości, utrwalić wiedzę i przećwiczyć umiejętności wymagane na egzaminie. 

Mamy dla Was 15 zestawów testów ósmoklasisty. Jak je zdobyć? Wystarczy napisać, jak walczycie z przedegzaminacyjnym stresem. Wiadomości wysyłajcie na adres fakty@rmf.fm z tytułem EGZAMIN ÓSMOKLASISTY. Na odpowiedzi czekamy do środy do godziny 12:00. Testy z języka polskiego, języka angielskiego oraz matematyki otrzyma 15 osób, które napiszą najciekawsze propozycje. Skontaktujemy się z nimi telefonicznie (prosimy więc o wpisanie w treść maila telefonu kontaktowego).

Egzamin ósmoklasisty: Przykładowy arkusz z języka polskiego

Poniżej prezentujemy przykładowe arkusze zadań z języka polskiego. Więcej ich znajdziecie w poniedziałkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej":


Egzamin ósmoklasisty będzie obejmował trzy przedmioty: język polski, matematykę i język obcy wybrany przez ucznia spośród dwóch, których uczy się w szkole.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty będzie warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Punkty uzyskane przez ucznia z egzaminu będą miały wpływ na przyjęcie go do wybranej szkoły średniej.