Trwa wspólna akcja RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". W jej ramach publikujemy przykładowe arkusze egzaminacyjne dla ósmoklasistów. Dziś znajdziecie u nas arkusz z matematyki. Inne zadania z tego przedmiotu zostaną opublikowane w jutrzejszym wydaniu "DGP".

Wczoraj opublikowaliśmy przykładowy arkusz z języka polskiego i odpowiedzi. Inne zadania z tego przedmiotu znajdziecie także w dzisiejszym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej". 

Dziś zamieszczamy testowy arkusz z matematyki wraz z odpowiedziami. Inne zadania, pozwalające sprawdzić wiedzę z tego przedmiotu, będą dołączone do wtorkowego wydania "Dziennika Gazety Prawnej". 

We wtorek zamieścimy przykładowy arkusz z języka angielskiego z rozwiązaniami. Dzień później inne zadania z tego przedmiotu zostaną opublikowane w "DGP". 

Egzamin ósmoklasisty: Przykładowy arkusz z matematyki

Pobierz przykładowy arkusz zadań z matematyki

Odpowiedzi do przykładowych zadań egzaminacyjnych z matematyki

Egzamin ósmoklasisty: Najważniejsze informacje

Ósmoklasiści pierwszy najważniejszy egzamin w swoim życiu będą zdawać w dniach 14-16 maja 2024 r. 

Pierwszy będzie test z języka polskiego. Następnego dnia ósmoklasiści zmierzą się z matematyką, a trzeciego z językiem obcym. 

Każdy z egzaminów rozpocznie się o godz. 9. Najdłużej potrwa ten z polskiego (120 minut). Na arkusz z matematyki uczniowie będą mieli 100 minut, a na zadania z języka obcego - 90 minut. 

Dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty to 10-12 czerwca 2024 r.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca. 

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Wynik egzaminu ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. 

Połowa wszystkich punktów do zdobycia - to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.