Cztery metry głębokości ma wyrwa przy skrzyżowaniu alei Krakowskiej z ul. 17 stycznia w Warszawie. Jej likwidacja potrwa co najmniej dwa dni - donosi reporter RMF FM Mateusz Wróbel. Z powodu gigantycznej dziury wyłączono ruch na wszystkich trzech pasach al. Krakowskiej w stronę centrum.

Wjazd od strony Janek w stronę centrum jest niemożliwy. Jak poinformował Tomasz Oleszczuk ze stołecznej policji, ruch zamknięty jest od ulicy 17 stycznia do ulicy Łopuszańskiej. Funkcjonariusze kierują kierowców na objazdy. I tak: jadąc z Janek trzeba skręcić w prawo w al. 17 stycznia, dojechać do ul. Żwirki i Wigury, a następnie skręcić w lewo - ul. w Marynarską. Objazd kilka kilometrów. Niestety tworzą się gigantyczne korki.

Na miejscu pracuje ciężki sprzęt. Ale zanim służby zabiorą się za zasypanie drogi, najpierw muszą ustalić przyczyny powstania dziury. Robotnicy, z którymi rozmawiał nasz dziennikarz, przypuszczają, że wyrwała to efekt awarii kanalizacji; prawdopodobnie woda podmyła ziemię pod jezdnią.

Aleja Krakowska to ulica o największym natężeniu ruchu w Polsce; część krajowej drogi E77 łączącej Warszawę z Katowicami i Krakowem.

Jeśli byłeś świadkiem tego zdarzenia, masz zdjęcia lub film, wyślij je na Gorącą Linię RMF FM.