Kraków rozświetliły dziś świąteczne iluminacje. Na Rynku Głównym zapalono światełka na największej i najpiękniejszej choince w mieście. W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich zespół Enej, który wystąpił na scenie głównej targów bożonarodzeniowych.

O godz. 16:30 na Rynku Głównym w Krakowie rozpoczął się koncert zespołu Enej promujący płytę "Kolędy pod wspólnym niebem". W tym samym czasie dla najmłodszych mieszkańców stolicy Małopolski przygotowano gry i zabawy na scenie przy choince.

O godz. 17 na 15-metrowej choince na Rynku Głównym w Krakowie rozbłysło 26000 diod. Drzewko jest przystrojone elementami nawiązującymi do domowych choinek.

Dziś też oficjalnie rozpoczęły się też tradycyjne targi bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie. To idealna okazja nie tylko do kupienia świątecznych wyrobów, ale także do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących. Sprzedawcy otworzyli swoje kramy, na których królują świąteczne ozdoby, odzież oraz rękodzieło. Dodatkowo na stoiskach  można spróbować pysznych potraw z grilla, staropolskich pierogów, rozgrzewających zup czy niezastąpionego chleba ze smalcem. Na miłośników małego co nieco czekają prażone orzechy, pieczone kasztany oraz świąteczne ciasteczka i pierniki. Spróbować można świątecznych przysmaków nie tylko z Polski ale też z Litwy, Ukrainy, Słowacji, Węgier czy Holandii.

W ramach targów, przy pomniku Adama Mickiewicza spotykali się twórcy szopek. Najbarwniejszym elementem był korowód kolędników.

(m, j.)