Tysiące kolorowych lampek i światełek przyciągają tłumy zwiedzających do Ogrodu Botanicznego w Berlinie. Od siedmiu lat turyści oraz mieszkańcy stolicy Niemiec mogą podziwiać świetlne instalacje ustawione pośród roślin w świątecznym ogrodzie.

Już od siedmiu lat Ogród Botaniczny w Berlinie przeobraża się w ogród świąteczny. Tysiące lampek i instalacji świetlnych zachwyca mieszkańców oraz turystów przyjeżdżających do stolicy Niemiec.

Po wejściu na teren Ogrodu Botanicznego goście kierują się po znakach na ścieżkę dla zwiedzających. W tle grają różne utwory muzyczne - w zależności od strefy, przez którą przechodzą odwiedzający. Muzyka raz jest wesoła, a za chwilę zmienia się w bardziej mroczną i tajemniczą. Na prawie dwukilometrowej trasie podziwiać można instalacje świetlne. To między innymi baletnice, morskie stworzenia, anioły, ale są też świąteczne gwiazdy czy - po prostu - bombki.

W połowie trasy z kolei jest specjalne drzewo życzeń. Każdy z odwiedzających może zostawić tam kartkę z życzeniami świątecznymi dla innych odwiedzających. Teksty spisano tam w wielu językach świata. Jest też karteczka z Polski - z życzeniami od RMF FM.

Ogromne wrażenie na zwiedzających robią okolice wielkiej szklarni, która jest cała oświetlona. To wspaniałe miejsce. Zachwyca mnogość wszystkich iluminacji. Jestem zaskoczona długością. Spodziewałam się 5-minutowego spaceru. Podobają mi się też efekty muzyczne. To bardzo ciekawe miejsce - mówią w rozmowie z reporterem RMF FM Beniaminem Piłatem dwie mieszkanki Berlina.

Szklarnia to punkt orientacyjny, początek i koniec ponad dwukilometrowej trasy. Po spacerze można zatrzymać się przed wejściem do obiektu, gdzie ustawiono mały jarmark. 

Rozświetlony Ogród Botaniczny w Berlinie można odwiedzić do 14 stycznia.