Dziennikarze RMF FM na bieżąco sprawdzają sytuację na drogach i ostrzegają Was, gdzie tworzą się korki, na których trasach są utrudnienia i wypadki. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność, dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu i zwracanie uwagi na pieszych. Do 2 listopada na trasach całej Polski trwa policyjna akcja "Znicz 2016". Dodatkowo, przez cały dzień na antenie RMF FM specjalne wydania Faktów z dróg. Jeśli wybieracie trasę - koniecznie włączcie RMF FM!

Dziennikarze RMF FM na bieżąco sprawdzają sytuację na drogach i ostrzegają Was, gdzie tworzą się korki, na których trasach są utrudnienia i wypadki. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność, dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu i zwracanie uwagi na pieszych. Do 2 listopada na trasach całej Polski trwa policyjna akcja "Znicz 2016". Dodatkowo, przez cały dzień na antenie RMF FM specjalne wydania Faktów z dróg. Jeśli wybieracie trasę - koniecznie włączcie RMF FM!
Zdj. ilustracyjne /Michał Dukaczewski /RMF FM
Aby odświeżyć stronę wciśnij F5 lub włącz automatyczne odświeżanie :

21:23

W Warszawie korki na wylotówkach właściwie już zniknęły. Na trasie w stronę Gdańska samochodów jest całkiem dużo, ale ruch przebiega płynnie.

Kierowcy na Mazowszu mogą napotkać jeszcze na problemy na trasie między stolicą a Radomiem, gdzie kończy się ekspresowa "siódemka", a zaczyna droga krajowa. Korek ma tam około dwóch kilometrów.

21:21

Kierowcy z Małopolski również mieli dziś ciężki dzień. Kilka wypadków i roboty drogowe przez wiele godzin blokowały główne drogi.

Kilka wypadków i kolizji na drodze krajowej nr 75 na wiele godzin skutecznie zablokowały odcinek między Brzeskiem a Nowym Sączem. Jazdę utrudniał również remont nawierzchni na zakopiance między Naprawą a Skomielną Białą, który zmuszał kierowców do stania w korku nawet 45 minut.

W tej chwili jedyne co przeszkadza w jeździe to przelotne opady deszczu, które na Podhalu mogą przerodzić się nawet w deszcze ze śniegiem.

21:18

Na drogach w Szczecinie już spokojnie, ale za nami pierwszy dzień z olbrzymimi korkami wokół Cmentarza Centralnego. Jutro od rana możecie spodziewać się powtórki.

Od soboty także zmiany w organizacji ruchu. Przypominamy: będą utrudnienia na ulicy Ku Słońcu, jezdnia wzdłuż muru cmentarza będzie zwężana do jednego pasa, Karola Miarki i Piękna będą jednokierunkowe. Będą także problemy z zaparkowaniem auta w pobliżu nekropolii. Poleca się skorzystanie z komunikacji miejskiej, np. ze specjalnej linii tramwajowej nr 15.

21:15

Kolizja 5 samochodów na "jedynce" w Pszczynie. 

Od rana na Śląsku było już prawie 200 stłuczek.

21:11

Całkowicie przejezdna jest już krajowa "jedynka" w Kamieńsku. Po godzinie 19 osobówka zderzyła się tam z ciężarówką.

20:59

Koniec utrudnienia na drodze krajowej nr 8 w Łagiewnikach. Wcześniej zderzyły się tam 4 samochody osobowe.

20:30

W Warszawie wciąż spory ruch, m.in. na wysokości Grodziska Mazowieckiego w kierunku Poznania.

Jeszcze więcej samochodów jest na trasie katowickiej za Nadarzynem. Tam droga jest zwężona. 

Jeśli jedziecie w stronę Częstochowy i Katowic lepiej wybrać autostradę A2, a potem w Strykowie skręcić na A1 w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego.

20:25

We Wrocławiu na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Bujwida zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala.

20:17

Bez utrudnień już na drodze krajowej 28 w Makowie Podhalańskim.

20:13

Dwa wypadki na drodze krajowej nr 8. W dolnośląskich Łagiewnikach zderzył się 4 samochody osobowe. Z kolei w Kłodzku doszło do potrącenia pieszego. W obu miejscach ruch odbywa się wahadłowo.

19:55

Całkowicie przejezdna jest już autostrada A1 w Nowej Wsi. Wcześniej samochód osobowy uderzył tam w barierki.

19:46

Zakończyło się również utrudnienia na krajowej "dziesiątce" w kujawsko-pomorskich Sadkach. Droga była tam zablokowana po zderzeniu dwóch osobówek i samochodu dostawczego.

19:41

Koniec utrudnienia na drodze krajowej nr 75 w Uszewie. Usunięto już wszystkie pozostałości po wypadku samochodu osobowego z ciężarówką.

Szczęśliwsi są także kierowcy jadący drogą krajową nr 29 w Krośnie Odrzańskim. Przez ostatnie godziny ruch był tam utrudniony, gdyż usuwano tam plamę oleju.

19:40

Przejezdna jest już droga S6 na wysokości węzła Szadółki. Wcześniej zderzyły się tam 3 samochody osobowe.

19:33

Samochód osobowy zderzył się z ciężarowym na drodze krajowej nr 1 w łódzkim Kamieńsku. 1 osoba została tam ranna. Aktualnie do Warszawy pojedziecie tylko lewym pasem.

19:30

Koniec utrudnienia na dk 6 w Rumi. Rozlana tam wcześniej plama oleju została już usunięta.

19:28


Na wylotówkach z Warszawy także jest już nieco luźniej. Problemy wciąż jednak na krajowej "siódemce" w Łomiankach. Korki mogą także trafić się na 7 i 8 na południe, w stronę Krakowa i Katowic. Kierowcy postoją także w Górze Kalwarii, na drodze krajowej nr 50 jadąc od Grójca i na drodze nr 79 od strony stolicy.

19:25

Jak informuje nasz dziennikarz Maciej Pałahicki, kierowcy na zakopiance mogą już odetchnąć. Skończyły się tam remonty, a wraz z nimi - korki.

19:24

Zderzenie na zjeździe z drogi krajowej nr 77 na autostradę A4 w Jaworznie - donosi nasz reporter Marcin Buczek.

Utrudnienia mogą być także w Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Legionów. Tam doszło do potrącenia pieszego. Podobnie jest na Alei Jana Pawła II w Jastrzębiu. W obu tych przypadkach piesi byli potrąceni na pasach.

Niestety, na Śląsku wypadków i kolizji - zwłaszcza teraz wieczorem - jest coraz więcej. Stłuczek było już gdzieś ponad 170, a wypadków 12.

19:11

Na drodze krajowej nr 11 w wielkopolskim Budzyniu zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba jest ranna. Ruch odbywa się wahadłowo.

19:04

Koniec utrudnienia w lubelskiej miejscowości Łucka.

18:51

Koniec utrudnienia na S8 w Warszawie.

18:50

W Makowie Podhalańskim na krajowej 28 doszło do potrącenia pieszego. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

18:48

Problemy w Kujawsko-Pomorskiem. Na A1 w miejscowości Nowa Wieś osobówka uderzyła w barierki.

18:34

W wypadku w łódzkich Pomarzanach ranne zostały 4 osoby. Policja wprowadziła objazd dla jadących do Kutna - dk 60 na Łęczycę, a później dk 91 do Krośniewic. Z kolei dla jadących od Krośniewic zaleca się pojechanie do Gostynina drogą wojewódzką nr 581, a później dk 60 Kutna. Można wybrać jeszcze alternatywną trasę - krajową 91 do Łęczycy, a później na dk 60 do Kutna.

18:32

Koniec utrudnienia na A4 w dolnośląskim Budziszowie. Zderzyły się tam 2 samochody osobowe.

18:31

Nasza reporterka Aneta Łuczkowska donosi o dużych utrudnieniach w Szczecinie. Okolice Cmentarza Centralnego są całkowicie zakorkowane. Przejazd ulicą Ku Słońcu wzdłuż cmentarza zajmuje nawet pół godziny.

Wydaje się, że szczecińscy kierowcy zaskoczyli urzędników, którzy organizację ruchu zdecydowali się zmienić dopiero od jutra. Ulice Piękna i Karola Marki od rana będą jednokierunkowego, a ulica Ku Słońcu będzie czasowo zwężana do jednego pasa.

18:28

Korkuje się autostrada A4 w stronę Rzeszowa. Zator przy węźle Balice jest natomiast w obie strony. Wszystko przez ogromne natężenie ruchu. Jak informuje policja - postoicie dosłownie na każdej wylotówce z Krakowa.

18:25

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 35 w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Zginął 86-latek potrącony przez ciężarówkę. Trasa jest przejezdna, ale na miejscu wciąż pracują policyjni biegli.

Na tym odcinku trwa remont. Ruch jest wahadłowy, trzeba uważać.

17:46

Dwie osobówki zderzyły się na dk nr 92 w łódzkich Pomarzanach. Droga jest tam zablokowana.

17:44

Na drodze krajowej nr 29 w Krośnie Odrzańskim trwają prace związane z neutralizacją plamy oleju. Ruch odbywa się wahadłowo.

17:43

Sznury aut na dojeździe do ronda w Mszczonowie. Na jezdni od strony Sochaczewa zderzyły się dwa samochody. Jeden pas jest zablokowany.

Duże korki także na wylotówkach z Warszawy. W Markach, Łomiankach i Zakręcie ruchem kieruje policja.

17:37

Koniec utrudnienia na autostradzie A4 w miejscowości Dąbry.

17:36

Koniec utrudnienia w wielkopolskiej Topólce. Wcześniej zderzyły się tam dwie osobówki i bus. W wypadku zostały ranne 3 osoby.

17:31

Wypadek na S1 w Wojkowicach Kościelnych w Śląskiem. Zderzyły się tam dwa samochody, dwie osoby są ranne. Utrudniony jest przejazd od strony lotniska w Pyrzowicach w kierunku Cieszyna i zjazd na trasę nr 86 w stronę Katowic.

Kłopoty, ale już z powodu natężenia ruchu, są też teraz na trasie nr 78 w Porębie i Zawierciu - to droga w kierunku Kielc.

17:26

Po kolizji utrudnienia w pomorskim Żukowie. 2 auta zderzyły się na rondzie łączącym drogę krajową nr 20 i wojewódzką nr 211. Policja kieruje tam ruchem.

Sąsiednie rondo w Żukowie gdzie droga nr 20 krzyżuje się z krajową 7 też trudno teraz swobodnie pokonać. Na szczęście nikogo z 4 poszkodowanych - w tym 2 dzieci - nie trzeba zabierać do szpitala.

Utrudnienia też między Gdańskiem a Elblągiem. Rozkopana S7 to dla kierowców pewne korki.

17:21

W Warszawie jest zdecydowanie bardziej tłoczno niż w zwykły piątek - informuje nasz dziennikarz Paweł Balinowski.

Uważać trzeba na skrzyżowaniu Komisji Edukacji Narodowej z Ciszewskiego, tam był wypadek. Na wylotówkach już ustawiają się korki.

Najgorzej na A2 w kierunku Łodzi. Postoimy też w Zakręcie w stronę Lublina, oraz na S8 i S7 - to wyjazdy na Katowice i Kraków.

17:20

Najdłuższy korek w Polsce jest teraz na A2 na wysokości Poznania.

Po zderzeniu 2 aut sznur aut od węzła Poznań Zachód do węzła Krzesiny.

17:03

Dwa samochody zderzyły się na autostradzie A4 w dolnośląskim Budziszowie. Ruch w kierunku Wrocławia odbywa się prawym pasem.

17:00

Wprowadzono ruch wahadłowy na drodze krajowej nr 75 w Uszewie. Wcześniej osobówka zderzyła się tam z ciężarówką.

16:59

Ruch wahadłowy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Łucka w Lubelskiem. Samochód miał tam awarię.

16:58

Cztery osoby poszkodowane, najpewniej dwójka dzieci - to wstępne informacje po wypadku, do którego doszło kilkanaście minut temu na rondzie w Żukowie na Pomorzu. Krzyżują się tam dwie drogi krajowe - nr 7 i nr 20. W szczycie zawsze trzeba liczyć się tam z korkami, do tego policja kieruje tam teraz ruchem. 

16:46

Na podkarpackim odcinku autostrady A4 zajęty jest pas awaryjny w miejscowości Dębry w kierunku Krakowa. Wcześniej zapalił się tam samochód.

16:45

W pomorskiej Rumii na drogę wylał się olej. Trwają prace związane z neutralizacją plamy. Ruch w kierunku Wejherowa odbywa się 1 pasem.

16:40


Nasz reporter Piotr Bułakowski ostrzega przed robotami drogowymi. Natrafić na nie można podróżując dk 7 przez Warmię i Mazury.

Niewielkie korki tworzą się także na obwodnicy Ostródy, w Miłomłynie oraz za Elblągiem w kierunku Gdańska. Wolniej jedzie się też odcinkiem Mława-Nidzica.

16:32

Na dolnośląskim odcinku A4 czterokilometrowy korek przed węzłem Kąty Wrocławskie w kierunku Wrocławia. Spory ruch też na węźle Bielany Wrocławskie.

Kilkaset metrów mają zatory przed punktem poboru opłat w Karwianach. Auta stoją w obu kierunkach.

Jak informuje nasz dziennikarz Bartłomiej Paulus, na Dolnym Śląsku miejscami pada deszcz, więc należy zwolnić, gdyż jest bardzo ślisko.

16:28

Trzy osoby ranne w zderzeniu na obwodnicy Rzeszowa. To krajowa 94. Jeden pas jest zablokowany, tworzą się korki.

16:09

Krakowianie też już ruszyli w trasę. Zakorkowane są główne ulice, czyli Dietla, Lubicz, część Alej Trzech Wieszczów oraz Nowohucka w stronę budowanej łącznicy kolejowej.

Ponad kilometrowy korek utworzył się też przed bramkami w Balicach. Coraz ciaśniej również na autostradzie w stronę Rzeszowa.

15:51

Jak informuje nasz dziennikarz Paweł Pawłowski, zablokowana jest droga wojewódzka 780 pomiędzy Chełmkiem a Libiążem. Ciężarówka zderzyła się tam z osobówką. W tej chwili strażacy wycinają z kabiny kierowcę auta ciężarowego. Na miejscu ląduje już śmigłowiec LPR.

Nieco dalej kolejny wypadek - zderzyły się 2 osobówki. W tym miejscu już tworzy się korek.

15:51

Jest już przejezdna droga krajowa nr 5 w Żninie. Przed godziną ciężarówka potrąciła rowerzystę.

15:50

Kłopoty w województwie pomorskim. Trzy samochody osobowe zderzyły się na S6 na wysokości węzła Szadółki. Ruch w kierunku Łodzi odbywa się lewym pasem.

15:45

Na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Sadki w Kujawsko-Pomorskiem zderzyły się trzy pojazdy - dwie osobówki i jeden samochód dostawczy. Droga jest tam zablokowana.

15:43

Koniec utrudnienia na autostradzie A4 w Magnuszowicach. Droga jest tam teraz przejezdna.

15:41

Nasz dziennikarz Bartłomiej Paulus opowiada o sporym ruchu na dolnośląskim odcinku A4. Uważajcie przede wszystkim między Kostomłotami i Bielanami Wrocławskimi w kierunku Wrocławia.

15:38

Na zakopiance między Naprawą a Skomielną Białą do godziny 17 drogowcy wylewają asfalt i powstają spore korki.

Za pół godziny zacznie się też protest kierowców w Białym Dunajcu w sprawie opóźnień w budowie mostu.

15:28

Drogowcy w Trójmieście twierdzą, że ruch u nich "jak w każdy zwykły piątek" - informuje nasz reporter Kuba Kaługa. Większej liczby aut na drogach można spodziewać się wczesnym wieczorem. Warunki do jazdy są jednak nie najlepsze - pada deszcz i jest pochmurno.

15:11

Śmiertelny wypadek w Warszawie. W alei Komisji Edukacji Narodowej motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. Droga na wysokości Ciszewskiego jest zablokowana. Przez kilkadziesiąt minut utrudniona będzie podróż tą trasą w kierunku warszawskich Kabat.

Problemy są też na drodze krajowej nr 7 w stronę Radomia. Dwa samochody zderzyły się w miejscowości Łazy przed Tarczynem. Tutaj też korek jest coraz dłuższy.

15:07

Korek na poznańskim odcinku A2. Auto uderzyło tam w bariery.

14:57

Na drodze krajowej nr 5 w Żninie w Kujawsko-Pomorskiem samochód ciężarowy potrącił rowerzystę. Ruch odbywa się tam wahadłowo.

14:52

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyznaczyła objazdy na drodze krajowej nr 75.

Od Krakowa w kierunku Nowego Sącza możecie ominąć utrudnienie "krajową" 94 przez Wojnicz, a następnie pojechać drogami wojewódzkimi przez Zakliczyn i Jurków.

Z kolei od Nowego Sącza w kierunku Krakowa, możecie zjechać w Tymowie na zjazd na drogę 966 przez Muchówkę, a następnie pojechać wojewódzką 965 przez Bochnię i wyjechać na drogę krajową nr 94.

14:46

Rusza "Akcja Znicz". Policja apeluje o ostrożność i korzystanie z komunikacji miejskiej

14:36

Problemy na "siódemce", drodze wjazdowej do Warszawy. Większy ruch na wysokości Wólki Kossowskiej i Rembertowa.

Dobra informacja jest jednak dla jadących z Warszawy na południe - szybciej przejedziecie tę trasę w rejonie Sękocina.

Jak donosi nasz dziennikarz Michał Dobrołowicz, gorzej jest na dk 8 w kierunku Białegostoku - korki ciągną się bowiem od Wyszkowa do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej.

14:27

Koniec utrudnienia na krajowej 75 w Okocimiu. Problemy są jednak na tej samej drodze w miejscowości Uszew. Tam osobówka zderzyła się z ciężarówką. 4 osoby zostały ranne. Droga w tamtym miejscu jest zablokowana.

14:22

Na autostradzie A4 w opolskiej miejscowości Magnuszowice dwa samochody osobowe uderzyły w bariery. Nie ma osób rannych, jednak ruch w kierunku Katowic dobywa się tylko 1 pasem.

Jeśli macie informacje o utrudnieniach na drogach - dzwońcie! Numer na Gorącą Linię RMF FM to 600 700 800.

14:16

14:02

Kłopoty na drodze krajowej nr 75 pomiędzy Brzeskiem a Nowym Sączem w Małopolsce. W pobliżu Okocimia samochód osobowy potrącił motocyklistę. Droga jest tam obecnie zablokowana.

14:00

Trzy osoby zostały ranne w zderzeniu samochodu osobowego i busa na drodze krajowej nr 36 w wielkopolskiej Topólce.

Trasa pomiędzy Rawiczem a Krotoszynem jest w tej chwili zablokowana. Wyznaczono objazd przez Konary.