Długi weekend - tradycyjnie - oznacza kłopoty na kierowców. Ostrzegamy – podróż do celu może niespodziewanie się wydłużyć. Co więcej, korki tworzą się także na… stacjach benzynowych przy autostradzie A1. Sprawdźcie aktualną sytuację na drogach.

Długi weekend - tradycyjnie - oznacza kłopoty na kierowców. Ostrzegamy – podróż do celu może niespodziewanie się wydłużyć. Co więcej, korki tworzą się także na… stacjach benzynowych przy autostradzie A1. Sprawdźcie aktualną sytuację na drogach.
Korek na obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego /PAP/Lech Muszyński /PAP
Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

20:29

Droga krajowa nr 79, odcinek Sandomierz - Kraków, miejscowość Połaniec - samochód osobowy zderzył się z pociągiem. Droga jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać nawet trzy godziny.

20:07

Na drodze krajowej nr 46, na odcinku Nysa - Pakosławice, w miejscowości Hanuszów zderzyły się dwa motocykle i autobus. Policja kieruje ruchem.

19:17

Cztery osoby zostały ranne w wypadku w Nowym Duninowie na Mazowszu. Ich samochód uderzył w drzewo. Zablokowana jest krajowa 62ka między Płockiem a Włocławkiem.

17:55

Tragiczny wypadek w Sierzchowie w powiecie kaliskim.  Trzy osoby zginęły w zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym. Droga wojewódzka numer 471 jest zablokowana.

16:48

Wieczorem będą kłopoty z przejazdem trasą nr 46 między Nysą a Otmuchowem w Opolskiem. Nad jeziorem Nyskim odbędzie się Festiwal Ognia i Wody. Policja spodziewa się ogromnego natężenia ruchu. Utrudnienia mogą być od 19 nawet do 1 w nocy. Policjanci radzą korzystać z objazdów lokalnymi drogami.

16:29

Wypadek na drodze krajowej nr 20 w Chmielowie (woj. zachodniopomorskie). Na odcinku Złocieniec - Czaplinek zderzyły się dwa samochody osobowe. Trzy osoby są ranne.

15:28

Utrudnienia w Pomorskiem. Po wypadkach w dwóch miejscach zablokowana jest droga nr 22. W Chrząstowie na trasie Wałcz - Człuchów zderzyły się dwa samochody. Trzy osoby zostały ranne.

Dwie osoby z kolei ucierpiały w Jeziorkach. Tam na drodze z Chojnic do Starogardu Gdańskiego również zderzyły się dwa auta.

15:03

Ogromne korki w Mikołajkach. Jak informują nas słuchacze, postoicie "z każdej strony".

14:46

Ruch wahadłowy na drodze nr 25 na odcinku Koronowo - Bydgoszcz. Zderzyły się trzy samochody osobowe. Utrudnienia mogą potrwać dwie godziny.

14:34

Korki na Zakopiance są w Piszczkowie, za Pcimiem, za Tenczynem, od Naprawy do Rabki, w Klikuszowej i Białym Dunajcu.

14:02

W związku z ogromnym natężeniem ruchu zakorkowana jest w obu kierunkach obwodnica Trójmiasta.

14:00

Dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne w wypadku w Brzeźnie Mazurskim w pobliżu Ostródy. Samochód osobowy zderzył się z dostawczym. Ofiary to 42-letnia kobieta i jej 8-letnia córka. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej między Dąbrownem a Działdowem. Trasa jest zablokowana.

13:27

10-kilometrowy korek na A1 na odcinku węzeł Swarożyn - węzeł Pelpin. Powodem jest zderzenie 4 samochodów osobowych i autobusu, o którym już informowaliśmy. Drogowcy zalecają zjazd z A1 do dk nr 91 na węźle Kopytkowo.

13:05

W drodze nad morze korki przed bramkami A1 w Nowej Wsi na wysokości Torunia. Na A4 zatory tworzą się też w kierunku granicy z Niemcami - przed bramkami w Karwianach na Dolnym Śląsku i Gliwicach w Śląskiem.

13:01

Utrudnienia na trasie S3. W Rurce między Szczecinem a Goleniowem w Zachodniopomorskiem zderzyły się cztery samochody osobowe. W stronę Świnoujścia można przejechać teraz tylko jednym pasem.

W Zachodniopomorskiem zablokowana jest także krajowa 10. W Mirosławcu zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba została ranna.

13:00

5 osób zostało rannych w zderzeniu 2 samochodów osobowych na krajowej siódemce w Rychnowie w woj. warmińsko-mazurskim. Wśród poszkodowanych jest dziecko, które odniosło poważne obrażenia. Po wypadku trasa Ostróda - Olsztynek jest zablokowana. Policja wyznaczyła już objazdy – w stronę Gdańska przez Olsztyn, w kierunku Warszawy przez Durąg i Pawłowo.

12:08

Korki na bramkach przy wjeździe na A4 we Wrocławiu i w Katowicach. W obu tych miejscach - jak informujecie na Gorącą Linię RMF FM - trzeba odczekać kilkadziesiąt minut.

12:05

Tysiące turystów utknęło na drodze do Morskiego Oka. Trzy godziny temu skończyły się już wszystkie miejsca parkingowe zarówno po polskiej, jak i po słowackiej stronie granicy. Policja musiała zamknąć dojazd w kierunku Morskiego Oka, a straż Tatrzańskiego Parku Narodowego próbuje rozładować korek. Jest z tym jednak duży problem, niektórzy kierowcy siedem razy zawracali i za każdym razem pytali nas, czy są wolne miejsca do zaparkowania - mówi komendant straży Edward Wlazło. Jeśli jesteście w drodze pod Tatry, lepiej przełóżcie wycieczkę nad Morskie Oko na inny dzień.

11:40

Karambol na autostradzie A1 w pobliżu węzła Swarożyn na wysokości Tczewa. Autokar zderzył się z 4 samochodami osobowymi - poinformowaliście nas na Gorącą Linię RMF FM. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zablokowany jest jeden pas w stronę Gdańska. Korek w tym miejscu ma już kilka kilometrów długości.

11:13

Takie zdjęcie korka na S3 na wysokości Deszczno pod Gorzowem w stronę Gorzowa dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

10:48

Trasa z Krakowa do Zakopanego zajmuje prawie 4 godziny i z każdą godziną jest coraz gorzej.

10:06

Korki na S3 w stronę Szczecina. Na obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego sznur samochodów ma 2 kilometry. Jeszcze gorzej jest na obwodnicy Międzyrzecza – tam zator ma już 4 km.

10:00

Już przeszło 3,5 godziny zajmuje dojazd z Krakowa do Zakopanego. Korki na zakopiance rosną z minuty na minutę. Potężny korek utworzył się także na drodze do Morskiego Oka.

Zakopianka korkuje się już od dwupasmówki w Lubniu. Dlatego lepiej jest skręcić na węźle w Lubniu w stronę Mszany Dolnej i dalej przez Rabkę przejechać w kierunku Raby Wyżnej i Czarnego Dunajca wjechać do Zakopanego od strony Chochołowa i Kościeliska.

Wielki korek ciągnie się od Tenczyna do Rabki Zdroju, kolejny kilkukilometrowy tworzy się przed światłami w Klikuszowej oraz jeszcze jeden przed uszkodzonym mostem w Białym Dunajcu. Na drodze do Morskiego Oka korek ciągnie się kilka kilometrów do Wierch Porońca.

Straż Tatrzańskiego Parku Narodowego poinformowała, że skończyły się miejsca parkingowe na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie. Ostatnie sto samochodów zostało skierowanych na stronę słowacką, a reszta nie będzie już wpuszczana, bo nie ma już dla nich miejsca.

09:31

Korek na A1 na pierwszych bramkach od Łodzi stronę Gdańska.

09:30

Kilkuset tysięcy zmotoryzowanych podróżnych i turystów spodziewa się w najbliższy weekend w Krakowie i Małopolsce małopolska policja. Policja prowadzi w związku z tym akcję pod kryptonimem "Sierpniowy weekend 2016". Akcja będzie przede wszystkim skierowana na drogi wyjazdowe i wjazdowe do dużych miast – mówi rzecznik małopolskiej policji kom. Grzegorz Gubała. Funkcjonariusze będą kierować ruchem. Wzmożona będzie też kontrola prędkości jazdy i trzeźwości kierowców.

09:10

Od Łodzi na autostradzie A1 na stacjach w stronę Gdańska trzeba czekać nawet godzinę, by zatankować auto. Kolejki tworzą się już na zjazdach z autostrady na stacje benzynowe – ostrzega na Gorącą Linię RMF FM Łukasz.

09:05

Około 2,5 godziny zajmuje teraz pokonanie drogi z Krakowa do Zakopanego. W długi weekend pod Tatrami możliwy jest paraliż komunikacyjny. Według serwisów oferujących miejsca noclegowe, w Zakopanem aż 99 procent miejsc jest już zajętych. Zakopiańscy przedsiębiorcy proszą gości, by pozostawiali swoje samochody w miejscach zakwaterowania.

09:00

Korkami na trasach nad Bałtyk zaczyna się długi sierpniowy weekend. Omijajcie trasę S3 w stronę Szczecina. Tam stracicie czas stojąc na obwodnicach Gorzowa Wielkopolskiego i Międzyrzecza oraz między Nową Solą a Sulechowem. Sznury aut mają tam po kilka kilometrów.

Długi ogon pojazdów czeka też na przejazd przez bramki poboru opłat na autostradzie A1 w Nowej Wsi na wysokości Torunia.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mpw)